więcej o tej miejscowości

Cacaxtla jest archeologiczne w południowym stanie Tlaxcala,Cacaxtla "miejsce, gdzie deszcz umiera na Ziemi", dziedziczone z Olmeków-Xicalanca tri-grupy etnicznej (nahuatl, Mixtec i chochopopoloca), który najwyraźniej przyszedł z Xicalanco, w stanie Campeche dziś. Archeologiczne dowody mówi nam, że kulturowe szczyt świetności, a biorąc pod uwagę lata 600-900 AD.
Ma History Museum, Los Cerritos, Wielka Basement zawierający pałacu Kolumny, pałac, sąd Diamonds, patio ołtarzy, czwarte schodów, Świątynia Wenus, Temple Red, Gauntlet, Mural bitwy (ponad 25 m 2), Mural Man Ave South Jamba, ścienne Man Jaguar Północnym Jamba, Hall of Boards & The Conejeras.
Malowidła jest uważane za jedno z największych odkryć archeologicznych XX wieku i przekroczyły granice Meksyku.

Cacaxtla jest archeologiczne w południowym stanie Tlaxcala, Meksyk, o współrzędnych 19 ° 14'40 N 98 ° 20'23 Or, w gminie Nativitas, jego nazwa pochodzi od nahuatl słowo lub cacaxtle cacaxtli, który odnosi się do Kosze podróży używane przez kupców do transportu swoich towarów. Witryna podkreśla dobry stan, w którym zachowały się malowidła ścienne. Świetności miasta nastąpił w okresie Epi.

Archeologicznym jest utrzymywana przez rząd Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) i czynna jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 17:30. Wstęp jest 46 dolarów pesos. [1] Oprócz ruin, jest mały, ale dobrze się prezentuje muzeum zawierające modele, jak miasto się w czasach swojej świetności i zbiór artefaktów znalezionych na miejscu. Jeśli kiedykolwiek, w archeologicznym Cacaxtla, pospacerować wokół Wielkiej Platformy. Ten częściowo sztuczne szczyt zawiera warstwy na warstwy prehistorycznych zawodów. Istnieje ponad Cacaxtla że tylko piękne malowidła. Tutaj archeolodzy odkryli długopisy królika, dieta testu był dostępny do elity, który mieszkał na szczycie wzgórza.

Od gradobicia w dniu 21 maja 2007 r. stanowisko archeologiczne zostało zamknięte do kwietnia 2008 roku. [2] strona była ponownie w dniu 30 kwietnia 2008 roku.

Inną pobliską strona związana z Cacaxtla Xochitécatl jest to bardziej publiczne uroczyste złożone.


Strona została ponownie odkryta w 1975 roku przez chłopów ze wsi San Miguel del Milagro, osób pracujących na ziemi znalazł ścianę odzwierciedlenie w obliczu charakteru, obecnie znany jako "Bird Man" i zgłaszane władzom znaleźć, to rzeczywiście zwrócił uwagę archeologów, w tym samym roku. 21 maja 2007 około 800 m² z derrumabaron struktura i inny 800 zostały uszkodzone przez ciężki grad [1], więc obszar został zamknięty do odwołania.


Głównym elementem jest Cacaxtla mural, rozliczenie ma liniowy, prostokątny wygląd, z widokiem północ-południe, a rozłożone w tym samym kierunku, aby zapisać różnice poziomów między jego podstawy i jego najbardziej wysoki, co stanowi około 95 metrów, 2 230-2 325 metrów nad poziomem morza.

Obszar jądrowy ma długość 1,700 metrów, o średniej szerokości 800 metrów. Makijaż witrynę, szerokie i wysokie schodkowe platform, które są dostosowane do ich osi północ-południe i są dziesięć w liczbie, jest jednym z nich i umieścić poza osią do północnej strony.


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty