więcej o tej miejscowości

nachi cocom

nachi cocom

Szacuje się, że Nachi Cocom urodził się około 1510 i był uinik Halach z Sotuta, w pobliżu dzisiejszego miasta Merida, w meksykańskim stanie Jukatan jurysdykcji.

Gdy hiszpański podbił Yucatan, narzucili swoją religię i pokazał ich technologia broni (broń rzuca błyskawice i grzmoty, brzmiało jak i metalowych mieczy nie obsydianu) i stanęli przed tym wyróżnia Halach uiniktrudne duma w obronie swojej ziemi i kultury.

W 1535, kiedy Hiszpanie wycofali pięć lat półwyspie Jukatan, stare coeat rywalizacja i xiúes tutul, złożone ponownie, i wtedy Nachi Cocom kierowanie COCOM Sotuta który pokonał Ah Dzum rozkazał Tutul Xiu Peanut, zasadzkę w miejscowości Otzmal. [2]

Hiszpański założona Merida, gdzie T'Hó miasto było w 1542, ale wtedy miał hiszpańskie kolonie w okolicy, San Francisco de Campeche została założona dwa lata wcześniej, leczenie dostarczony do nich miejscowych iwprowadzenie nowej religii doprowadziła do buntu Cocomes.

Nachi Cocom było jasne walka wyzwolenie swojego ludu, był przeciwny idei, że ich bogowie dozwolone i uprzywilejowanych osadę Europejczyków. Zamierzał walczyć przeciwko bogom, jeśli te skorzystały z najeźdźcami.

la localidad de Nachi Cocom está situado en el Municipio de Othón P. Blanco (en el Estado de Quintana Roo). Tiene 761 habitantes. Nachi Cocom está a 50 metros de altitud.


Our surface interval at Nachi Cocom on the 3-dive day... from Alan Tatum on Vimeo.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty