więcej o tej miejscowości

Puebla znajduje się 136 km od Mexico


PUEBLA

Znany jako "Miasto aniołów" i dziedzictwo kulturowe ludzkości, Puebla znajduje się 136 km od Mexico City. Jej klimat jest umiarkowany, z chłodnymi latami, pół-wilgotnych i deszczu latem i wczesną jesienią, średnia temperatura wynosi 16 ° C.

To miasto ma około 5.000 kolonialne budynki XVI wieku głównie trendów barokowy, zwłaszcza jej katedra, doskonałym przykładem architektonicznego piękna miasta. Doskonały skok z ich klasztorów, kościołów i placów, wydaje się, że dokonane przez strony aniołów. Miasta bogactwa kulturowego nie tylko odzwierciedlenie w architekturze, jej kuchnia doskonale łączy prekolumbijskie dziedzictwo, arabski, francuski i hiszpański, co znalazło odzwierciedlenie w jego słynnych dań, takich jak chili w orzechowym sosie mole poblano, które stały się słynne świat.

To samo dotyczy ich rzemiosła jak Talavera, drzewo życia, malarstwo na papierze z kory i żartobliwej projekty w onyksu i marmuru, wszystkie ułożone dla zwiedzających do pięknych i tradycyjnych rynkach rzemieślniczych i placów. Ubrany w szary kamień, Puebla jest piątym co do wielkości miasto w Meksyku. W jego ulicach można odkryć wspaniałe siatki miejsc plan i okazałe fasady ozdobione balkony ślusarki. W swoim naturalnym pięknem otaczającego obszaru, na którym różne działania podjąć na zewnątrz miejsce, należy udać się do Narodowego Izta-Popo Park Narodowy Park czy La Malinche RIJEKA Tehuacan Valley, największy na świecie.

TRASY OBSZAR I MIEJSCA WYRÓŻNIONE
Izta-Popo Park Narodowy. Znajduje się 55 km od miasta Puebla. To piękne miejsce jest obszar chroniony, ponieważ dostarcza wodę i tlen do najbardziej zaludnionych obszarów otoczenia. Jego ponad 25,600 ha. są uzupełniane przez wzgórza i wulkany Popocatepetl i Iztaccíhuatl drugie i trzecie szczyty w kraju, odpowiednio. Wcześniej miejsca te były odwiedzane przez miłośników alpinizmu, dlaczego w okolicach szczytów został zainstalowany schronienie. Chociaż dostęp do dzisiaj jest ograniczona, można wybrać się na spacer lub piknik w lasach sosnowych i dębowych
Cholula. Znajduje się 9,2 km od miasta Puebla. Jej klimat jest umiarkowany subhumid z deszczach letnich. Wśród jego najważniejszych świąt są św Andrzeja Apostoła, San Isidro Labrador, Matka Boska z leków i San Diego de Alcala. Ich rzemiosła m.in. kwiatowe dywany, rzeźbione w woskowych figur na uroczystości, świece i figurki rodzimych rytualnego użytku. Podczas wizyty w tym miejscu nie można zwiedzić wykopaliska archeologiczne, które spełnia siedem baz wśród których piramida poświęcone Chiconahui Quiahuitl, z podstawą 400 m na stronie, która staje się podstawą największej na świecie piramidy. Z głównego placu tego miasta można podziwiać kościół Los Remedios, w parafii San Andrés Cholula, kościół Santa Maria Tonantzintla i San Francisco kościoła Acatepec i dobrych przykładów architektury barokowej w XVI wieku i XVII.
Cuetzalan. Położony 174 km od miasta Puebla, w Sierra Norte. To malownicze miejsce, skąpany we mgle większość roku na jego obfitej roślinności i klimatu, jest miejscem tradycji, które są odzwierciedlone w jej kuchni, rzemiosła, festiwale i ciepło jej mieszkańców. Odwiedzić kościół La Conchita i sanktuarium Guadalupe, jego neoklasycystyczny ratusz rosyjskiej, Muzeum Etnograficzne i jego otoczenie jako Calmahustic Masatepec, San Andres Tzicuilan i archeologicznego Yohualichan.
Onix Route i Spurs. Zaleca się jeździć na tej trasie. Wyjście z miasta Puebla, 21,2 km w kierunku Cuauhtinchan. Miejscem zainteresowania jest dawny klasztor San Juan Bautista, który szczyci się wspaniała architektura, można również odwiedzić Muzeum Sztuki Sakralnej, który wyświetla piękne obrazy rzeźbione w drewnie. Możesz spróbować pysznego grilla. Tylko 6 km od tego miejsca jest Tecalli Herrera, tutaj można zwiedzić ruiny dawnego klasztoru św Jakuba, ale jego architektura przetrwa pogody. Kontynuacja trasy, 11 km Tepeaca jest, gdzie można korzystać z bogatego ryby sos guajillo lub jeśli wolisz jakiś portulaka w sosie z zielonego, a trawienie sprawia, że ​​żywność, zbadać callecillas wieś. Możesz spędzić noc, ponieważ ma miejsca dla niego. Rano można cieszyć się w swoich najlepszych stron takich jak dawny klasztor San Francisco z jego kaplicy Trzeciego Zakonu, rolki, House of the wicekrólów i dom Cortésa. Po zakończeniu zwiedzania miasta, następny i ostatni przystanek jest Amozoc, który jest 18 km. kapitału iz powrotem. Od architektury nie przegap Ex Convento de San Francisco de Asis i parafii Matki Boskiej Wniebowzięcia. Polecamy tę trasę w dwa dni.

ARCHEOLOGIA
W archeologicznych wokół miasta Puebla można podziwiać blask Preclassic horyzoncie. Wśród ruin wielkiej cywilizacji, będą zachwyceni przez stałą spojrzeniem La Malinche wulkanu, w pobliżu terenu.
Stanowisko archeologiczne z Cholula. W odległości 8 mil od Puebla, na wezwanie przez Quetzalcoatla. Znany jako najstarszego miasta w Ameryce, ma 7 nakładających się podstaw której stoi piramida poświęcony Chiconahui Quiahuitl, jego podstawa 400 m na stronie sprawia, że ​​największa na świecie fundacja. W swoim muzeum zobaczyć repliki fresków motyli i pijących oraz model całej piramidy. Czynne od poniedziałku do niedzieli od 10.00 do 16:30 godz


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty