więcej o tej miejscowości

Chichen Itza jest stanowiskiem archeologicznym jest położony na wschód od Jukatanu,

Chichen Itza

starożytna stolica kultury Majów, Chichen Itza jest stanowiskiem archeologicznym jest położony na wschód od Jukatanu, 120 mil. miasto Merida na autostrady. 180 zobowiązany do Cancun. Jej klimat jest gorący i suchy, ze średnią temperaturą 34 ° C. Tutaj, oświadczył Światowego Dziedzictwa UNESCO, może być transportowany do czasów pre-latynoskich, aby odkryć tajemnice, które mają swoje najważniejsze budowle: zamek lub Piramida Kukulcan, gdzie co roku podczas równonocy wiosennej, nie ma zjawisko naturalne światło i cienie rzucone na schodach Wielkiej Piramidy, dzięki czemu obraz "węża ptaków", unikalne doświadczenie, które przyciąga setki turystów z całego świata, największy gry piłka Odkrył w regionie znanym jako Mezoameryki, z 168 m długości i 70 szerokości, a Observatory lub "Caracol", nazwany na jego nietypowym kształcie okrągłym w jego wnętrzu odtwarza spiralę, która identyfikuje skorupy mięczaków . Chichen Itza mogą podziwiać spektakularne Sacred Cenote, duży ciała z wody 60 metrów średnicy, wielkie skarby zostały odzyskane: pierścionki, naszyjniki i przedmioty ze złota i jade, a także szkielety młodych kobiet, które zostały oddane do To cenote woda jako część ofiary dla boga Majów Chac deszczu. Chichen Itza jest idealnym miejscem nie tylko dla tych, którzy lubią archeologię, ale również dla tych, którzy lubią historię i spotkanie z wielkich cywilizacji z przeszłości.

O Chichen Itza

Trasa na Wschodzie. Trasa ta oferuje możliwość doświadczenia splendor archeologicznych pozostałości okolicy. Wskazane jest, aby zrobić z transportem lub najmu pojazdu. Trasa rozpoczyna się w archeologicznego Chichen Itza, położonej 120 km na wschód od miasta Merida, na federalnej autostradzie. 180 zobowiązany do Cancun, jest cieszyć się jego niezwykłą architekturę i bardziej świadomi witryny historii poprzez muzeum i spektakl "światło i dźwięk". Po zwiedzeniu archeologicznego i podziwiać Świętą Cenote, może pójść do 6 km poniżej Balamkanché jaskiniach, które służyły jako ceremonialne centrum Majów, wewnątrz znajdują się pozostałości licznych ofert i tron ​​Balam , rodzaj ołtarza, który dał nazwę na tych jaskiń. Nr Kontynuując wzdłuż drogi. 180, 40 mil później dociera do Valladolid, drugim najstarszym mieście na Jukatanie. Możesz zrobić centrum Wieczorny spacer kupić rzemiosła i jedzenie tradycyjnych potraw, należy odwiedzić okolicy La Candelaria, jednego z najbardziej malowniczych i legendarne. Bo tu, i zamknąć tę trasę, można odwiedzić stanowiska archeologicznego w Ek 'Balam, położonym 26 km od Valladolid na drodze do Cancun, ta strona ma 45 budynków, w tym gry w piłkę i łuk dobrej, chronionych dwa koncentryczne mury z kamienia. Ma również hieroglify węże, które są pięknie rzeźbione pomniki w kamiennych bloków.


1 komentarz:

  1. Chichen-Itzá que lugar mas histórico! fuí para la época de la primavera, donde pude ver la luz y las sombras que se proyectan sobre la piramide, y tenes razón! si que atrae a millones de turistas.
    tuve la suerte de visitar el sitio arqueológico de Ek Balam, me perdí como llegar, pero me guiaba por el hotel Hilton Cancun que se resaltaba en el mapa.
    espero volver el proximo año! pero esta vez acompañada!

    OdpowiedzUsuń

Search + 2,000 destinations

Popularne posty