więcej o tej miejscowości

Miasto Merida, krainę magii urokiem, usytuowany jest w stanie Jukatan, 177 km od miasta Campeche


MÉRIDA


Miasto Merida, krainę magii urokiem, usytuowany jest w stanie Jukatan, 177 km od miasta Campeche i 320 km od Cancun z powodu swojej lokalizacji w tropikach ma temperatury od 28 do 35 ° C? przez większość roku, że fajne z wiatrem, który zapewnia jej bliskość do wybrzeża, nawet w zimie.

Zbudowana na ruinach miasta Majów t ho, co oznacza "twarzą w nieskończoność", Merida jest znany jako "Miasto białe" pięknych budowli kolonialnych, wykonanych z wapienia i kamienia-zbieractwa, jak kilka miast w kraju, historia, sztuka, tradycja i kultura. W swoim historycznym centrum można spotkać swoją katedrę, imponujący budynek z XVI wieku; odwiedzić interesujące muzea, takie jak Archeologicznego Yucatan, mieszczący się w Pałacu Canton, eleganckim budynku z Porfirian epoki, i przejść na "buggy" rodzaju koncertu ciągniętych przez konie, najważniejszym aleja tego miasta, Paseo Montejo, były podkreślając XIX wieku, ale piękne domy i budynki z wiodących hoteli łącząc w ten sposób historię i nowoczesność.

W Merida można skosztować pysznych dań, które identyfikują Yucatecan kuchni: papadzules i panuchos, wykonany z tortilli kukurydzianych wypełnionych i zwieńczona tradycyjną gorącym sosem i pieczonymi prosiaka, wykonane z wieprzowiną i namoczone w soku pomarańczowego, który serwowane z fasoli i czerwoną cebulą.

Z tego miasta też mogą zacząć ekscytującą podróż, która pozwoli wiesz, kilka kilometrów od Merida, stare hacjendy henequen, obecnie przekształconego w luksusowych hoteli, wspaniałych "cenotes" Stawy połączonych podziemnymi strumieniami i piękne krajobrazy jako Rezerwat Biosfery Ria Celestun, domem dla setek różowych flamingów i spektakularnych stanowisk archeologicznych odkryto wielkość starożytnej kultury Majów: Uxmal i Chichen Itza Dibilchaltún, położony kilka kilometrów od "Miasto Białego".

TRASY OBSZAR I MIEJSCA WYRÓŻNIONE

Wchodząc Merida. Dawno temu miasto Merida został ograniczony przez siedem łuków, z których przetrwały: San Juan, na zachód od miasta, a Smok i most, położony na wschód, gdzie można rozpocząć zwiedzanie Główne ulice i budynki "Miasto Białego".

Kontynuując wzdłuż Calle 61 znajdzie byłej siedzibie Smoków, który również pracował w czasie tych. XVIII, jak szpital, stamtąd dalej pieszo w kierunku centrum do słynnej ulicy Paseo Montejo, głównej alei miasta, pełnym restauracji, sklepów i centrów handlowych znajdujących się w pięknych budynków z końca XIX w. .

Można tam podziwiać pomnik Ojczyzny, rzeźbiarski hołd sztuce starożytnych Majów, pokazując obrazy najważniejszych w historii Meksyku, jest dziełem Romulo Rozo, autor niektórych struktur, które zdobią Park Americas, najpiękniejsze miasto Merida.

Idąc wzdłuż 59th Street znajdzie Państwowej Galerii Sztuki "Juan Gamboa Guzman", który wyświetla dzieł różnych krajowych i zagranicznych artystów XVII do XIX wieku. Kontynuując wzdłuż tej samej ulicy można podziwiać budynki Universidad Autonoma de Yucatan i Casa de Cultura, a następnie internowany w niektórych tradycyjnych dzielnicach, takich jak Kościół Trzeciego Zakonu, znajduje się na Calle 60 do 59, Santa Lucia, Calle 60 do 55 lat, każdej nocy niedziela jest pełen artystów oferujących różnego rodzaju rzemiosł i wpisy przekąski Yucatecan i Santa Ana, który znajduje się na Calle 60 z 57 gdzie można podziwiać kilka placów i kościołów.Kontynuując trasę można zwiedzić Ateneo Peninsular, francuskim wpłynęły dziełem architektonicznym zbudowany w 1916 roku, by w końcu dotrzeć do Rynku Głównego, jest idealnym miejscem do jedzenia w jednej z restauracji lub odwiedzić Katedrę, Pałacu Miejskiego i Dom Mayab rzemiosła, znajdujących się na Calle 65 lat.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty