więcej o tej miejscowości

tecali, ,puebla

Tecali pochodzi od słowa tecalli nahuatl ( kamienia tetL i Calli , domu ) , więc to może być tłumaczone jako " dom, " choć definicja ta nie odpowiada na wezwanie tecali , onyksu i alabastru poblano , metamorficznych szeroko stosowane w budynkach Meksykańska XVI w., wraz z tezontle i chiluca . Jak tam nahuatl słowo na tego typu onyksu ,słowo było tecali oznaczać miejsce tej skały w okolicy.

Na ścieżce półpustynnych przyrody i otoczony najwyższymi szczytami Meksyku znaleźć Tecali . Piękne miasto w którym mieści ważne przykłady kultury i sztuki , takich jak majestatyczny XVI wieku exconvento Franciszkanów , którego imponujący łuk stoi na dywanie wiecznie trawie ; barokowe ołtarze piękne w głównym kościele , pod wezwaniem św Jakuba, lub pięknym teatrze , którego cechy są podobne do Teatru mieście Puebla .

Architektura klasztoru byłomiejsca dla ewangelizacji i kontroli religijnej terytorium . Klasztory zbudowane przez franciszkanów , dominikanów i augustianów nadal europejskiej tradycji monastycznej , którzy muszą dostosować się do wymogów nałożonych przez podbój , które wpłynęły na ogólną strukturę . Typ budowy klasztoru nie novohispano śledzić przeszczepioną model Hiszpanii . Początkowotymczasowy i stopniowo ustawić typ odpowiedni do warunków lokalnych architektury , tworząc wzór, który powtarza się w większości z tych budynków :duży atrium z kaplic wznosi się na rogach ,otwarta kaplica na jednej stronie kościół i klasztor zależności rozłożone wokół klasztoru, zazwyczaj po południowej stronie kościoła .

Atrakcje turystyczne :


Dawny Klasztor Franciszkanów św Jakuba
Godziny Zamknięty Poniedziałek 10:00 do 16:30 godz .
Wstęp
Przybliżony czas wizyty : 20 minut

Nie jest jasne, kiedyklasztor został zbudowany , ale sądzono, 1569-1579 Chociażklasztor jest obecnie w ruinie , jestpomnik dla jego cech architektonicznych. ; również piękne ogrody i majestatyczny mistyczne ramka pozostaje .
Inaczej jest na zwykłych kościołach planie bazyliki XVI wieku , ponieważ będzie stanowić trzy równoległe nawy oddzielone dwoma rzędami smukłych kolumn wspierających klasyków sześć łuków po każdej stronie .
Niektórzy eksperci uważają, że był Claudio de Arciniega , architekt Viceroy Luis de Velasco , który go zbudował . Don Manuel Toussaint do centralnego portalu jest "kopia ożywienia purist , być możenajbardziej niezwykłą kiedykolwiek w Nowej Hiszpanii . "
Na ołtarze byłego klasztoru znajdują się w głównym kościele Tecali . Dziś jestspokojny Tecali słynie z onyksu i alabastru warsztatów .Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty