więcej o tej miejscowości

tlaquepaque, jalisco

Tlaquepaque , wynika z Tlacapán "walki Producenci błotnych ludzi" ; ale dla innych jako Mr Arreola ,słowo oznacza " miejsce Tlaquepaque wzgórz miasta na ziemi. " Inne opinie : Tlaquepaque , z Tlalipac " Buenavista " , według pana Anastos i płomieni ; " Vista Alegre " lub " Campos Wesoła " według Davila Garibi ; " Umieścić ucieszyć wody ", powiedział Ibarra de Anda ; McGregor mówi Rivera Tlaquepaque oznacza " miejsce bielonymi domami " ; Molina mówi Tlacpac korzeń obecną nazwą gminy , jest : " . Góry coś " " Wysokie góry" lub Bardzo uczciwy wreszciewyjaśnienie podane przez pana Jorge Munguia Martínez : " Tlaquepaque " (komunalne siedziba tej nazwie ) . Nieznane korzenie . Są szanse, że odnosi się do Tlokenauake , bezosobowego imię boga nahuatl .
jest jednym z tych miejsc, gdzie miłośnicy marzą zakupy. Główny obszar posiada szeroką korytarz dla pieszych, gdzie ponad trzysta osobliwy sklepy i galerie sztuki globalnie sławy przez jakość swoich rękodzieła , ceramiki wykonane przez ręce gminy. Poza Tlaquepaque jestmiejscem o silnych tradycjach i podczas różnych festiwali obchodzony , gdzie jego mieszkańcy są doskonałymi gospodarzami .


Głównymi stronami są : tradycyjne uroczystości w Santa Anita , obchodzone w miesiącu lutym . Uroczystości Tateposco są obchodzone w miesiącu marcu , Judei żywo z San Martin de las Flores , który odbywa się co roku w każdy czwartek , piątek i sobotę Wielkiego Tygodnia . Dzień Świętego Krzyża , obchodzony co roku w dniu 3 maja w "tradycyjnych crucitas " położonych w całej Tlaquepaque Center. Czerwiec Festiwale , jestroczny targi , który rozpoczyna się na początku czerwca , a kończy na początku lipca . Toluquilla Strony prowadzone są w październiku . St Martin uroczystości obchodzone są w miesiącu listopadzie .

znajduje się w środkowej części górach Jalisco, które ma regularny topografii. Większość jego terytorium jest w większości płaskie z niektórych wzgórzach i wyżynach kilku sfanatyzowany . Najwyższym punktem gminy jestCerro del Cuatro wraz z Cerro de Santa Maria znajduje się na południowy zachód od głowy , o wysokości 1860 i 1730 metrów. Na południe od Cerro Cola znajduje się na wysokości 1640 metrów .

Gmina Tlaquepaque znajduje się w subregionie politycznie Conurbada Center . Tlaquepaque północy graniczy z trzema innymi gminami w Jalisco, Guadalajara, Tonala i Zapopan . Na południu są El Salto i Tlajomulco . Wschód i zachód Tonala i Tlajomulco Zapopan .

Ceny w Tlaquepaque może zostawić cię mile zaskoczony , ponieważ są one zazwyczaj bardzo rozsądne biorąc pod uwagęjakość oferowanych. Jakość każdego artykułu , jest to, co określa ostateczną cenę. Większość sklepów , które oferują przedmioty najwyższej jakości mają stałe ceny . Jeśli masz zamiar kupić wszystkie meble i wyposażenia niezbędnych do montażu domu , upewnij się, negocjowania i osiągnięcie porozumienia w sprawie ostatecznej ceny dla wszystkich towarów przed zamknięciem zakupu. Większość sklepów jest więcej niż chętnych do obsługi i zorganizować transport w zakupach hurtowych . W przypadku małych zamówień , istnieje kilka lokalnych dostawy paczek i znajduje się w stosunkowo niewielkiej powierzchni handlowej Tlaquepaque .


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty