więcej o tej miejscowości

matamoros, tamaulipas

matamoros


położony jest w północno-wschodniej części Meksyku, w stanie Tamaulipas na granicy z Texas, Stany Zjednoczone na brzegu Rio Grande, w pobliżu Zatoki Meksykańskiej. Matamoros jest 10 metrów nad poziomem morza i znajduje się w Latitude współrzędnych 25 ° 52 'długości geograficznej 97 ° 30'. W ogóle ziemia jest płaska i miasto pokryte bagnami i stawami, głównie suszonych (do resurface z pewną regularnością w czasie ulewnych deszczów, powodując powodzie w obszarach mieszkalnych). Najbardziej znanym z tych strumieni jest jeziorko, w którym znajduje zabytków na młodych bohaterów i przystani.

Matamoros należy do zlewni rzeki Rio Grande, która poprzez system nawadniania sprawia, że ​​ziemia urodzajna i nawadniane rolnictwo możliwe, jeden z fundamentów gospodarki regionu
Obecny obszar Matamoros, iw ogóle Rio Grande Valley były zajęte historycznie przez ludy Coahuiltecan rodziny, którzy niemal zgładzonych przez podboju i kolonizacji Aridoamérica przez Imperial i rządów kolonialnych w Meksyku.
Trzynaście rodzin, dwanaście z Camargo i jeden z Reynosa, który został założony w 1774 "San Juan de los ujściach piękny" (teraz Matamoros). Rodziny te zarządzane czyn 113 miejsc bydła. W ramach planu kolonizacji regionu Nuevo Santander następnie, w 1793 Pueyes Francisco i Manuel Julio Silva, misjonarzy franciszkańskich przybył i przeniósł się na plac o dwie przecznice na południe od pierwotnej lokalizacji. Oni założyli parafię i nazwał to miejsce jako Zgromadzenia Matki Bożej Schronienia i ustanowić misję do Indian. W 1793 roku zmieniono nazwę na Villa del Refugio na cześć Matki Bożej Schronienia w ujściach rzek.
Bardzo dumnie meksykańskiego miasta, która obecnie należy do stanu Tamaulipas, i gdzie mam przywilej życia, Matamoros zauważyć, że Bronswille granicznym, TX


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty