więcej o tej miejscowości

puerto morelos, quintana rooo


Puerto Morelos to uroczy wioska rybacka położona 30 minut na południe od Cancun (15 minut od międzynarodowego lotniska w Cancún) i 20 minut na północ od Playa del Carmen w Quintana Roo, Meksyk. To idealne miejsce, aby cieszyć się życiem i relaks, wyjątkowe miejsce na wakacje w Riwierze Majów.

Park Narodowy Marine, część Wielkiego Rafie Majów drugim na świecie co do wielkości rafa koralowa, jest zaledwie 800 metrów od brzegu. Można pływać swobodnie, a obszar jest idealnym miejscem do nurkowania, snorkelingu, windsurfingu i innych sportów wodnych. W pobliżu wejścia do miasta jest tylko ogród botaniczny w regionie i Zoo.

Na Szlaku Cenotes można znaleźć ekologiczne parków, istnieje również wiele cenotes. Ta przygoda czeka zaledwie 25 minut drogi od Puerto Morelos.

Miasto jest otoczone przez bagna na zachodzie z pięknym lokalnej fauny. Na Wschodzie są szerokie piaszczyste plaże i Morze Karaibskie.
Puerto Morelos, mimo że małe miasteczko położone między dwoma uznanymi międzynarodowo wydarzeń turystycznych (Cancun i Playa del Carmen) ma dłuższą historię niż te.

Jej najnowsza historia zaczyna się w końcu XIX wieku, w 1898 roku powstanie kolonizacji Spółki East Coast Yucatan, ze względu na konieczność znalezienia wylot do morza do eksportu swoich produktów, firma zamówiła swoich pracowników do naruszenia Hacienda de Santa María (teraz Leona Vicario) na południowym zachodzie, pracownicy stopniowo doszedł do Morza Karaibskiego i nazwany punkt jako "Cork Punta", powstał pierwszy obóz rodzin w prymitywnych szałasach.
Puerto Morelos oferuje:

Świeże owoce morza codziennie i nurkowanie i snorkeling wycieczki do rafy. Środa rano ma targu i Mayan Jungle Spa.

Istnieją regionalne rzemiosło i usługi niezbędne dla wygody, w tym supermarkety, restauracje: (meksykańska, hiszpańska, włoska i międzynarodowa), kościół, kliniki medycznej, usługi taxi, wymiana walut, biuro informacji turystycznej, usług telefonicznych i internetowych.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty