więcej o tej miejscowości

sierra taraumara , batopilas chihuahua


Batopilas (Język Tarahumara: Rio w pudełku)? miasto w Meksyku, w stanie Chihuahua, znajduje się w górach Sierra Madre Occidental na dnie kanionu. Jego populacja w 2005 roku wynosi 1 210 osób i jest szefem miasta Batopilas.miasto Batopilas znajduje się w miejscowości Batopilas (w stanie Chihuahua). Ma 1210 mieszkańców. Batopilas jest na 570 metrów.
Batopilas jest na dnie kanionu Batopilas i wzdłuż rzeki, to małe kolonialne miasto składa się z trzech ulic, aby dotrzeć do ludności jest tylko jeden polnej drodze w dół kanionu, podróż z Batopilas do Creel, głównym Sierra Resort to 5 godzin.

8 km od Batopilas, po biegu rzeki jest stary Mission Satevo, jeden z najlepiej zachowanych budynków kolonialnych w regionie.

Niektóre z najlepszych widoków na całym Batopilas w anyżku Yerba i Cerro Colorado, małe wioski wysoko w tabelach na mieście. Droga do Anyż Yerba zaczyna na drodze naprzeciwko Hacienda San Miguel, ale nagle przez kanion przeszłości wada do Peñasquito kopalni. Jest to ulubiony przyrodnicy turystycznych, ponieważ ptaki i kwiaty są obfite. Cerro Colorado jest mała wspólnota wydobycie wynosi około 5 godzin. Batopilas chodzić. Niektórzy turyści włączyć powstanie Cerro Colorado w podróż kilka dni Urique o Tejaban. Szlak zaczyna się na północ od miasta Las Juntas tuż za starej tamy. Ostatnia ścieżka absolwent następuje Arroyo Cerro Colorado na około 2 godziny. przed droga wspina się stromo przez lasy dębowe. Mała wioska Cerro Colorado jest na stole w cieniu góry o tej samej nazwie. Od Cerro Colorado, jest kilka szlaków do miasta Urique. Tinder bardziej bezpośrednie, a następnie przechodzi Urique. Dłuższe trasy następuje grzbiet między Batopilas i kaniony Urique przed zanurzenie do Urique Canyon, gdzie można iść drogą wzdłuż rzeki północy Urique. Te kilkudniowe wycieczki należy dokonywać tylko przy pomocy doświadczonego przewodnika.

Najlepszy czas, aby przejść:
Poznawanie Batopilas Canyon najlepiej w porze suchej, chłodniejsze miesiące od listopada do kwietnia. Maj jest już bardzo gorąco i lato przyniesie deszcz i wilgoć. Planując podróż, pamiętaj, że opona może być bardzo zimno od grudnia do lutego.

Jak się tam dostać:
Batopilas jest najbardziej powszechnie dostępne z Creel wzdłuż drogi, która jest utwardzona, aż dojdziesz Guachochi. W Samachique, około 44 mil (70 km) z Creel, znaki drogowe wskazujące zjazd do Batopilas. Jest to droga gruntowa, która przechodzi przez Kirare przed zejściem do kanionu do naśladowania przez rzekę do miasta Batopilas 34 mil (55 km.) Od hotelu.

Autobusy odjeżdżają z Creel do Batopilas we wtorki, czwartki i soboty, a powrót w środy, piątki i poniedziałki. Hotele w Creel zachować informacje bieżące autobus i może zorganizować dla transportu prywatnego, co może być wygodniejsze.

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty