więcej o tej miejscowości

Celaya znajduje się na południowy wschód od stanu Guanajuato,

celaya


Celaya znajduje się na południowy wschód od stanu Guanajuato, 50 km na zachód od miasta Santiago de Queretaro, i 260 km od miasta Meksyk. Studiów drugiego Ludności i Mieszkań 2005, przeprowadzone przez Narodowy Instytut Statystyki i Geografii, miasto Celaya należy do nowo utworzonej Metropolii składa Bajio gmin Cortazar, Celaya Villagran, Comonfort, Apaseo Alto, Apaseo Wielki Tarimoro i liczenia Salvatierra całkowicie z 830.216 mieszkańców, miasto Celaya przyczynia się do 415.413

Obecnie Celaya obejmuje nieco ponad 553 kilometrów kwadratowych i graniczy od północy gminy Comonfort, południe, na wschód przez Tarimoro do Wielkiej i Apaseo Apaseo Alto zachodzie Cortazara i Villagran oraz na północny zachód do Santa Cruz de Juventino Rosas. Wielki rozwój tego miasta stało się trzecim najbardziej zaludnione miasto w stanie Guanajuato (mimo niewielkich rozmiarów), obejmujące około 10% całkowitej populacji państwa z 416.000 mieszkańców (hrabia II Ludności i Mieszkań 2005). Również ten przełom, stanowiące obecnie gmina Celaya oferuje większość jego mieszkańców media (prąd, woda, kanalizacja) stawki sięgające ponad 90% pokrycia.

Zgodnie z oczekiwaniami, postęp, jaki nastąpił w tym hrabstwie oparła się na swoich silnych działalności gospodarczych, na których warto zwrócić uwagę, że rolnictwo jest podstawą lokalnej gospodarki jest kukurydza, sorgo, lucerna, owies, fasola, czosnek, cebula, orzeszki ziemne, pomidory i warzywa głównych upraw i silne zorientowanie na eksport. Z drugiej strony, przemysł jest bardzo ważne, aby karmel i zakłady produkujące mleczne, mięso i pakowania oczyszczanie warzyw, wody i opakowań i pasteryzacji mleka, fabryk dezodoranty, środki aromatyzujące, pestycydów, żywności Zwierzęta, meble i urządzenia, a konstrukcja maszyn rolniczych i narzędzi, wśród wielu innych. Firmy zlokalizowane są głównie na drogach Celaya-Salamanca, Celaya, Querétaro, Celaya, San Miguel de Allende, która jest najważniejsza osada dla lokalizacji miasta przemysłowego.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty