więcej o tej miejscowości

Irapuato jest meksykańskie miasto, stolica jednobrzmiące gminy, w stanie Guanajuato

irapuato


Irapuato jest meksykańskie miasto, stolica jednobrzmiące gminy, w stanie Guanajuato, w geograficznym centrum regionu Bajio.

Usytuowany jest w centrum swojego terytorium i ma powierzchnię 786,4 km ², co odpowiada 2,6% powierzchni państwa. Jest to drugie największe miasto i najważniejszy w kraju, a czwarty najludniejszym i największym w regionie Bajio po León de los Aldama, Morelia i Queretaro. Ekonomicznie, dynamizm jest wyższa od kapitału państwowego, ale niższy niż jednej lokalizacji centralnej ciudades.Su i dobrze podłączony dokonały się w ostatnich latach w głównej huba państwa i jednym z centrów logistyki i transportu na południowy zachód od Guanajuato.

Zgodne z Guanajuato Salamance centralnego obszaru miejskiego, choć nie nazwana jako obszaru metropolitalnego. Oni planują wprowadzenie tego obszaru jako obszaru metropolitalnego, a wywierając wielki wpływ w mieście Salamanca. Również zgodny z gmin Celaya, Salamanka, Silao, Leon, aglomeracji przemysłowych miastach Bajio.

To administracyjne szef Southwest Region VI Guanajuato, a także siedziba Wojskowej Region XII i Diecezja Irapuato.

Miasto Irapuato (miejskiego) znajduje się w 101 ° 20'48 "długości geograficznej zachodniej od Greenwich i 20 ° 40'18" szerokości geograficznej północnej. Jej średnia wysokość nad poziomem morza 1.730 m npm jest.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty