więcej o tej miejscowości

Matehuala to miasto i gmina należąca do stanu San Luis Potosi

San Luis Potosí
San Luis Potosi jest jednym z 31 państw, z Federal District obejmują 32 stanów Meksyku.

Znajduje się w północno-środkowej części kraju i zajmuje duży obszar środkowego Meksyku. Jego oficjalna nazwa to wolny i suwerenny State of San Luis Potosi i jego obszaru gruntów 63, 068 km jest piętnastym największym stanu Republiki Meksyku.

Znajduje się on między 24 ° 22 'i 21 ° 07' szerokości geograficznej północnej i 98 ° 20 'i 102 ° 17' długości geograficznej zachodniej. Graniczy od północy Nuevo Leon, północno Tamaulipas, Veracruz na wschód, południowy wschód, na południe przez Hidalgo do Queretaro, Zacatecas i Guanajuato i zachodu na południowy-zachód przez Jalisco.

Podział polityczny
Stan San Luis Potosi ma 58 gmin, które są podzielone na cztery główne obszary geograficzne: Region Huasteca, Bliski Region, Region Centralny i Altiplano Potosi.

Kultura

W czasach prekolumbijskich, terytorium, co jest teraz stan San Luis Potosi było kulturowe regionów przygranicznych i Mezoameryka Aridoamérica dopuszczające różnorodność narodów i zwyczajów.

Powierzchnia Huasteca mieszkało ludów Mezoameryki, narody, które podzielały setki lat temu do tej samej kultury, jak i ewentualnie Mayas oddzielone od nich w Preclassic kiedy Zapoteków i Olmekowie rosły ich obecność w centrum i na południu, co jest teraz jest Veracruz. W Huastec lewej ślady ich obecności w wielu stanowisk archeologicznych, że dziś są jeszcze w stanach Tamaulipas, Hidalgo, Veracruz i San Luis Potosi. W Huasteca dwa miejsca są przedmiotem badań: Tamtok i komfort, zlokalizowane w gminie Tamuín. Podczas Epi został najechany przez Huasteca kultury nahuatl. Dziś obecność ma Teenek i Huasteca nahuatl.

Środkowy obszar San Luis Potosi był zaludniony obszar, w starożytności, przez PAME i Otomi kultur. Tych kultur-as-wspólnej granicy przez form życia w obu regionach. Oznacza to, że zarówno wspólne, jak siedzący rolniczo-nomad-jak kurtka. Obecnie mieszka w średnich kulturach PAME którzy nazywają siebie xi'oi

W górach San Luis, w obszarze znanym jako Wielki kultury Tunal Chichimeca rozwiniętych (zacatecos, Copuces, guamares, jonaces, Huachichiles, itp.). Są indian Chichimeca wypracowały różne wzorce kulturowe Mesoamericans (zauważyć ich siedzący tryb życia i odsetek w miastach i centrach dużych budowlanych teokratycznych) przedłużające ten styl życia w całej Ameryce Północnej. Chichimeca byli wykwalifikowani myśliwi i wojownicy. Nahua narody podczas Postclassic próbował zdominować (jak zrobili dla wielu terytoriów Mezoameryki) ziemie Chichimeca, bez powodzenia. Stąd kultura Chichimeca nienawiść do kultury i powstanie pierwszych przemówień oskarżają Chichimeca jako "dziki", "niewykształconych", "pogańskich", "nieludzkich", nawet "Karaibów". Hiszpański w czasie podboju powtarza się tę samą mowę do utrzymania przez 50 lat wojny bezowocne: "Wojna Chichimeca"

Stan San Luis Potosi jest bogata w kultury, dziedzictwa i historii. Pame Plemię dzieli się na dwa regiony - North PAME, obejmujące gminy Alaquines, Cardenas, Ciudad del Maiz, części Rio Verde, Tamasopo i El Naranjo. Pame South - obejmuje gminy rayon, Lagunillas, Santa Catarina i części Tamasopo. Te rdzenne plemiona mówią PAME język, ale pewne palablas zmieniać PAME PAME Północy i Południa.

Najwyższe stężenie Północnej PAME Tribe jest w gminie Alaquines. W tym pokoleniu urodzonych Marcelina Martinez de Leon, córka pani Severiana Martinez (rodzime plemię Pame) i hiszpański, że poszedł do biznesu Nazwisko De Leon-Corona. Ona Marcelina Martinez De Leon przyszedł do księżniczki Północnej PAME Tribe, jednak podczas rewolucji meksykańskiej, ona i jej matka zostały przewiezione do bezpiecznych miejsc, aby uniknąć śmierci. Następnie dołączył w małżeństwie do meksykańskiej armii kapitana Pierwszej Ceballos Paulino Salazara, który był rodem z La Libertad "Colony" Wojskowym Rolnej miejscowości Ciudad del Maiz, SLP

Historia

"Ludzie z San Luis Mesquitique" została założona 03 listopada 1592 w miejscu w 1583 Fray Diego de la Magdalena zebranych o guachichiles Indian, którzy przybyli na teren w XIII wieku Potosi.

Nazwa San Luis jest ku czci św Ludwika króla Francji, później namiestnik Francisco Fernandez de la Cueva książę Alburquerque przyznał, że Village i Kopalnie Potosi stanowiły do ​​statusu miasta w dniu 30 maja 1656 roku. Mesquitique Zmiana nazwy przez Potosi, odnosząc się do bogactwa kopalni Cerro de San Pedro w porównaniu z kopalń Potosi w Boliwii.

Komisja zatwierdziła również płaszcz namiestnika Fernández de la Cueva się broni: "Od wzgórzu w polu niebieskim i złota z dwóch barów srebra i dwa złote i wizerunek San Luis w szczycie." Ponadto miasto otrzymało władzę "... dla obrzędów dla rządu ...". Król Filip IV Hiszpanii w królewskiej Karcie 17 sierpnia 1658 do dyktatu homologacji.

* San Luis Potosi dołożył wkład do historii Meksyku, w tym prezydentów Rzeczypospolitej i Mariano Arista Miguel Barragan.
* Po amerykańskiej inwazji zaproponowano zmianę nazwy podmiotu na "San Luis de la Patria" z powodu wielkiego wkładu, że samorząd zrobił meksykańskiej armii.
* W 1863 roku miasto San Luis Potosi został ogłoszony stolicą kraju przez prezydenta Benito Juárez.
* W dniu 12 listopada 1853 r. rząd meksykański przeprowadziły konkurs napisać słowa hymnu do ojczyzny wielu kompozycji prezentowanych, wygrał pierwszy, napisany przez poetę, Francisco González potosino Bocanegra.
* W 1910, Francisco I. Madero ogłosił plan de San Luis, rozpoczęcie rewolucji meksykańskiej.

Klimat jest suchy San Luis Potosi. Ostatni raz padał śnieg było w dniu 12 grudnia 1997 roku.

Demografia
Według pierwszego spisu dostępnych w etnicznych (1921), stan składzie 30,6% amerykańskich Indian, 61,89% i 7,51% Biały Mieszany, kwoty te mają zróżnicowane rozważa obecnie wyższy Mestizo procentową.

Gospodarka

San Luis Potosi ma korzystny lokalizacją w meksykańskim terytorium, ponieważ jest to kompromis pomiędzy trzech głównych miastach kraju: Meksyk, Guadalajara i Monterrey, między czterech głównych portów wysokości: Tampico, Altamira, Manzanillo i Mazatlan . Oprócz swoich różnorodnych klimatach i pozwalają być jednym z niewielu państw, w których można rozwijać znaczącą infrastrukturę biznesową.

Wpływ gospodarczy państwa jest wynikiem kilku czynników, takich jak rozwój turystyki, przemysłu i logistyki, że korzyści producentów i umożliwia szybki transport swoich produktów do niemal wszędzie w Meksyku. Jednak jest to tylko rozwój gospodarczy w stolicy stanu, który doprowadził do wielkiej migracji na przedmieścia do obszarów wiejskich, jak również innych sąsiednich państw, takich jak Nuevo Leon i Tamaulipas, głównie do Stanów Zjednoczonych.

Stan ten charakteryzuje się w ostatnich latach przez jego ogromny rozwój (zwłaszcza stolica San Luis Potosi), to dlatego, że władcy ostatnich administracji prezydenckich udało się martwić o wzrost stanu dając sobie zadanie dokonania rozwijać ciało przy użyciu jego położenie geograficzne. Dziś stworzyliśmy wiele parków przemysłowych, które oferują korzyści dla firm rozpoczynających działalność w nich, polityka w każdym parku przyjazdem czyni go atrakcyjnym dla przemysłu.

Miejsca i atrakcje

Jaskinia Swallows
Jaskinia Swallows jest naturalną otchłań położony w miejscowości Aquismón należącą do meksykańskiego stanu San Luis Potosi. W szczególności, jest utworzona przez krasowe Cave erozji wodnej w wodoodpornej awarii wapienia plateau, który ma cechy o zewnętrzną otwarcie znacznie węższy niż dolna, dając zasadniczo stożkowe. Głębokość jest około 376 dołu metrów. Górny otwór znajduje się na poziomie gruntu, o średnicy ponad 60 metrów, a na dole ma maksymalny otwór około 300 metrów na 60 w najwęższym. Ta strona ma również rozróżnienie jest naturalnym rajem dla ptaków i że w przeciwieństwie do tego, co sugeruje jej nazwa, są jaskółki. Ta pozorna sprzeczność jest, że gatunki, które można znaleźć w Jaskini jaskółki, jerzyki są w rzeczywistości (choć nie często jerzyki, Apus apus, ponieważ są one ptaki Starego Świata), które są często mylone z prawdziwym jaskółki. Jaskinia jest również możliwe, aby znaleźć gatunków papug (Aratinga holochlora), lokalnie nazywanych Papugi z jaskini.Las Pozas Xilitla

El Salto Wodospad

El Salto Wodospad znajduje się w miejscowości El Naranjo, 171,5 km E-wschód od stolicy kraju San Luis Potosi, Meksyk (22,34 N 99,22 W).Cascada de Minas Viejas
Minas Viejas Wodospad znajduje się w mieście El Naranjo, w stanie San Luis Potosi, Meksyk (22.22 N, 99.17 W).

W mieście San Luis Potosi, Take Highway 80 (Tampico-Barra de Navidad), 273 km na Naranjo, raz tam jest około 16 km na drodze do La Hincada, podejmuje dywersji wobec Maitínez i Minas Viejas .

Są to dwa wodospady 50 metrów wysokości, w otoczeniu bujnej roślinności, tworząc basen. Można tu obóz i pływać i odwiedzić miasta, gdzie znajdują się inne wodospady i Zalewu Patos, gdzie można łowić.Tamil Waterfall
Wodospad Tamil jest wodospad w Meksyku około 105 metrów, spada na Tampaón rzeki który przemianowano po upadku wody w rzece, wszystko Gallinas zachód od Aquismón znajduje się w regionie znanym jako Huasteca. Dostęp jest drogą z San Luis Potosi, by później wziąć ścieżkę do Ejido Tanchachin w którym wziąć łódź, aby przejść do wodospadu. Ostatnia część drogi do wodospadu nie można zrobić łodzią, należy to zrobić na piechotę.

Istnieją dwa przedmieścia, z którego można dopłynąć do udania się do wodospadu. Podróż trwa dłużej niż jedną godzinę, w której krajobraz można zobaczyć po drugiej stronie rzeki. Możesz rappelling i inne.
Real de Catorce

Real de Catorce jest turystycznym i górnicze miasto znajduje się w stanie San Luis Potosi w Meksyku.
Jedną z wielkich ośrodków górniczych San Luis Potosi było Królewskie Kopalnie Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia z Guadalupe de los Alamos de Catorce, lub lepiej znany jako Real de Catorce, wkrótce stał się jednym z najważniejszych ośrodków górnictwa w stanie . Trudno jest dokładnie określić, kiedy pierwszy odkrył żył, ale w 1772 roku było prawdziwe, czy miasto górnicze, to jest do 11 sierpnia 1777, gdy dokumenty pojawiły się w okresie "czternaście".

To naprawdę nie było aż do 1778, kiedy byli najbogatsi żył i kiedy prawdziwa jest zasadne, w tym roku wzięło udział wielu górników w poszukiwaniu bogactwa, że ​​grunty oferowane. I ta myśl nie była daleko od rzeczywistości, jak Real de Catorce był jednym z najbogatszych kopalń w Nowej Hiszpanii w 1803 drugie miejsce na świecie w ilości srebra produkowane.

Życia na wsi spędził pośród zgiełku górników którzy wdarły się do wnętrzności srebra ziemi. Po zatrzymaniu kopalń produkujących w zwykłej wysokości, prawie puste żyły, to myśli, że miasto umrze i stanie się miastem duchów. Jednak coś nie było planowane, wiara utrzymywane przy życiu ludzi, głównie ze względu na kult San Francisco, którego posąg siedzącej znajduje się w sanktuarium cel regularnych pielgrzymek tysięcy żarliwych i dużych.

W 2001 roku, Real de Catorce została ujęta w programie Magic Miasta Ministerstwa Turystyki.

Cerro de San Pedro
Gmina znajduje się w centrum państwa. Współrzędne komunalnych są: 100 ° 48 'długości geograficznej zachodniej a 22 ° 13' szerokości geograficznej północnej, o wysokości 2,040 mesnm.

Jej granice są: od północy i zachodu Soledad de Graciano Sanchez wschodzie Armadillo Infante południowym San Luis Potosi i Villa de Zaragoza.
W 1583 roku, w miejscowości Mesquitique, Fray Diego de la Magdalena przyniósł kilka tubylcy Huachichiles. Te przyszedł jeden nazwie Cualiname lub Gualiname, który przykuł jego uwagę, wnosząc w jego uderzeń twarzy farby złota (embrijado mieszanina ta była z cynobru, tłuszcz zwierzęcy i śladów złota). Mnich zapytał go, gdzie ma taką pigment. Naturalnie mu zrozumieć, że na wschód od obecnej lokalizacji było dużo tego pyłu.

Fray Diego de la Magdalena komunikuje swoje odkrycie Fray Francisco Franco, a to z kolei mówi Caldera Miguel kapitana, który wziął w posiadanie miejsce.

Kapitan Miguel Caldera wysłany catear miejsce Gregorio de Leon, Juan de la Torre oraz Pedro de Anda. Ten ostatni został ochrzczony to miejsce jak San Pedro del Potosi, na cześć świętego Jego imię i na pamiątkę słynnych kopalniach Potosi Górnego Peru, Boliwia teraz (nazwa Potosi to pochodzi od słowa Quechua, poc- to-czy, że przekłada się na ogromne bogactwa).

Na wzgórzu i minerałów otaczającej znaleziono dużo złota i srebra, ale nie było wystarczająco dużo wody, aby zysk. Najbliżej wody było na północy, w regionie nadal zdominowany przez różnych plemion Chichimeca w obszarze, który później osiedlić się w mieście San Luis Potosi.

Historyk i Primo Feliciano Velázquez Basalenque zawierał obszerne opisy gdzie ich relacji.

Crescent Lagoon
Crescent Lake jest miejscem turystycznym znajduje się w miejscowości Rio Verde w San Luis Potosi w Meksyku. Nazwa Crescent jest, bo jezioro ma kształt półksiężyca. Ma to ogromne znaczenie dla turystyki, archeologiczne i rolniczych. Crescent jest idealne pływanie i nurkowanie, licząc również o dużej powierzchni do biwakowania.

W tle można zobaczyć szczątki dwóch szkieletów mamutów, więc poza granicami kraju nazywany jest "Mammoth Lake", te szczątki (kości) zostały zachowane dzięki jeziora jest wulkaniczny krater i wody są siarkowy, jej średnia temperatura wynosi około 30 º C i jest bardzo krystaliczny, chociaż osad jest łatwo poddającej się mieszaniu. W Rio Verde jest też dobre nurkowanie obsługa.Matehuala
Matehuala to miasto i gmina należąca do stanu San Luis Potosi, Meksyk, założona 10 lipca 1550. Jej nazwa nawiązuje do okrzykiem bojowym rdzennej Huachichiles pochodzących z regionu, zakłada się, że oznaczało jakąś groźbę lub ostrzeżenie: "Nie przychodź". Profesor Anioł VERAL cerritence nazywają to miasto Kameliową.

W czasach prekolumbijskich teren zamieszkiwany przez góralskich rdzennych guachichiles potosino lub Huachichiles, wiesz, byli koczowniczy lud, którego podstawowa działalność gospodarcza była biblioteka, więc cechowała doświadczonych ziołolecznictwie.

To sobie sukienki. Kobiety fajaban talia ircha. Malowali swoje ciała z czerwonej ochry i innych minerałów, czarnym i żółtym, dostali swoje. Zostały obcięte, gdy byli w żałobie. Nie grzebali swych zmarłych, ale spalone a prochy przechowywane w niektórych małych torebek, które zawsze realizowane. Fanning prochy swoich wrogów.

Ich więźniowie zabrali włosy, które wisiały na plecach. Kiedyś związać z nimi swoje nerwy krzemień i kołdry kości strzałki, aby wyświetlić je jako trofea. Życie oszczędził tylko chłopców i młodych kobiet.

W większości, ich organizacji społecznej oparto na rodziny nuklearnej. Żyli w małych wioskach na południu i północy, przeważające formy mniej stabilne plemiennych osad. W ogóle, północne plemiona były mniejsze niż na południu. Poligamia charakteryzuje północne plemiona i monogamia na południu, przy żona więcej wolności niż gdzie indziej. Istnieje intratribal zarówno jako międzyplemiennych małżeństw.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty