więcej o tej miejscowości

paquimé Archeologicznym znajduje Paquimé , chihuahua

paquimé

Archeologicznym znajduje Paquimé około 350 km na północny zachód od miasta Chihuahua, Chihuahua, Meksyk i pół km od miasta Casas Grandes.

Ten archeologiczny został nazwany Światowego Dziedzictwa UNESCO przez UNESCO w 1998 roku.

Główny artykuł: Oasisamérica
To była prehistoryczna osada, która wpłynęła na północny-zachód od Sierra Madre Occidental, większość zachodniej Chihuahua i niektóre obszary państw Sonora, Arizona, Utah, Kolorado i Nowego Meksyku. Naukowcy szacują, że populacja prawdopodobnie wzrosła do około 3500 mieszkańców, ale nie zdaje sobie sprawy z ich przynależności językowej i etnicznej.

Miejsce słynie z budynków adobe i drzwi w "T". Jego całkowitej długości jest tylko ułamek mniej wydobyty i ogrodzony. Jego budynki mają cechy Oasisamérica kulturę i demonstruje umiejętności architektów regionu pre-Hispanic.

W zachodniej części tego miasta jest wiersz struktur zbudowanych z kamienia i pokryte wypełnieniem wapna prawdopodobnie zostały pomalowane, to były ceremonialne ośrodki.


Nikt nie wie, kto ją zbudował i dlaczego eksmitowani, ale najważniejsze stanowisko archeologiczne w północnej, znajduje się kilometr od miasta Casas Grandes warto odwiedzić, jeśli chcesz coś wyjątkowego.

Porzucone około 200 lat przed hiszpańskimi misjonarzami osiągnęła te ziemie, Paquimé jest tajemnicą dla większości ekspertów, a także dla osób odwiedzających to miejsce, jak budynki w kształcie labiryntu, wykonane z ubitej ziemi są zupełnie inne od tych, które kultur Mezoameryki.


Lokalizacja

Znajduje się około 350 km. na północny zachód od stolicy stanu Chihuahua, zaledwie trzy godziny Ciudad Juárez i pół km od miejscowości Casas Grandes.

Jak się tam dostać

Take Highway 16 z Ciudad Juarez Ciudad Cuauhtémoc i dalej na Route 23, aż do Nuevo Casas Grandes, blisko tam znaleźć stare Casas Grandes, które oferuje wszystkie usługi i gdzie archeologicznej strefy.

Wskazane jest, aby nosić lekkie ubranie, ponieważ pogoda jest gorąca, bardzo wygodne buty, ponieważ droga jest długa i trzeba zejść lub wznosić szlaki górskieVer mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty