więcej o tej miejscowości

cascadas petrificadas hierve el agua, oaxaca


Te dwa imponujące wodospady skamieniałe (węglan wapnia), utworzony przez tysiące lat, gazowane spływu wody. Ze źródeł, woda spada poszarpane skały ponad 50 metrów (160 stóp) wysokości.


Powierzchnia wiosny, który daje podstawy do niej, został wykorzystany do stworzenia duży basen, który teraz stał się naturalnym spa z ciepłą wodą regularnie.Zagotować wodę został uznany za prawdopodobny miejscu starożytnych świętych Zapoteków, który znajdował się tutaj, być może ze względu na jego wielkich naturalnych kontrastów, to w sercu strome pasmo górskie w porze suchej charakteryzuje się skrajnym oschłości.
Zagotować wodę (temperatura wody) jest park państwo położone 80km/48mi (2 godziny) na południowy wschód od Oaxaca City.There to zestaw basenów na terenie zasilany gorących źródeł, że przepływ na około 2 litrów na sekundę . Dwie krople wody z kroplą złogów wapnia w pięknych klifach Sierra Madre, na wysokości 5800 ". Access jest przez nieutwardzonych drogach górskich. Z Oaxaca City, podróż na wschód od autostrady 190. na 45 kilometrów, dalej 27 km od autostrady 179, następnie w prawo widelec i nadal 6 mil.

Sprężyny były używane w Zapoteków systemu nawadniania pochodzi z około 1300 do. C. Woda ma wysoką węglan wapnia i magnezu spowodowało ciężkie depozytów widzianych na zdjęciu po prawej stronie. Pęcherzyki powietrza wyciek wody dając wrażenie, że jest gotowanie. W rzeczywistości, ciepły wiosenny o temperaturze w zakresie 71-77 ° C. Można popływać w basenach.
Są kabiny w miejscu na noc i kilka małych restauracji. Mezcal gorzelnia w pobliżu można zwiedzać. Lokalne rzemiosło zawierać elementy wykonane z liści palmowych.Trasa prowadzi do bazy nieruchomości widocznego po prawej stronie i trwa 40 minut do godziny spaceru.Strona przeszedł kilka otworów i zamknięć z powodu sporów lokalnych na temat ceny wejścia między społecznościami San Bartolo, San Isidro Roagui i San Lorenzo Albarradas. Opłata wynosi zwykle 20 peso.Jeśli podróżujesz od miasta Oaxaca, niektóre ciekawe miejsca po drodze są El Tule i archeologiczne małej Dainzú, Lambityeco i Yagul. Trasa przechodzi przez regionie mezcal produkującego.

1 komentarz:

  1. buenisimo sitio yo estuve ahi 2 veces dificil acceso pero de maravilla lo disfrute mucho !!!

    OdpowiedzUsuń

Search + 2,000 destinations

Popularne posty