więcej o tej miejscowości

tlacolula de matamoros oaxaca


Według niektórych autorów, poprawna nazwa brzmi Tlacolullan, co oznacza "między bardzo pełny prętów lub między varejonal". Składa się z Tlacoltl i "rod" Lotl "ending", który wyraża coś, co jest dodane, a Lan, wariant tlan, obfitość oznaczający przyrostek.

Inni autorzy pochodzą z Meksyku Tlacolula Tlacololli, co oznacza, coś krzywo i dopełniacz Matamoros jest na cześć meksykańskiego bohatera niezależności, Don Mariano Matamoros.

W Zapoteków miasto jest znane jako Guillbaan, która pochodzi z Guill, co oznacza, osoby i BAA, grób, więc "ludzie grobach."
znajduje się w regionie Europy Środkowo Doliny Oaxaca i Dystrykt Tlacoluli, którego głową jest również siedzibą powiatu, jest miejska jednostka 557 z Oaxaca, znajduje się w Regionie Centralnym Valley, w odległości z 38 km (40 minut) od miasta Oaxaca, część dzielnicy z Tlacoluli

Świątynie wsi mówią nam o ich kulturze, tradycjach i festiwalach, a świątynia Wniebowzięcia XVII wieku nie jest wyjątkiem. Jednak nie ma wątpliwości, że jego główną atrakcją leży w wnętrz, bocznej kaplicy, w której czczenia Pana Tlacoluli.

Tourist Yú'ù administrator organizuje wycieczki do centrum miasta, cmentarz i Alferes Finanse, do ruin Lambityeco na koń Yagul-biały.

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty