więcej o tej miejscowości

atoyac de alvarez , guerrero

atoyac de alvarez


Słowo pochodzi od słowa Nahuatl Atoyac toyahul atl co oznacza "strumień". Inna interpretacja jest definiowany jako "Place rzeki."Dodanie Alvarez otrzymał na cześć generała Juana Alvareza.

Atoyac znajduje się w Costa Grande Guerrero, około pięćdziesiąt sześć mil na zachód od Acapulco, który jest głównym miastem w kraju. Ma powierzchnię 1,638.4 kilometrów kwadratowych. Graniczy od północy San Miguel Totolapan, postępu i General Ajuchitlán Heliodoro Castillo, na wschodzie Coyuca de Benitez zachodu na Tecpan de Galeana i południa przez Benito Juareza.Skrajne współrzędne gminie są 17 ° 03 '- 18 ° 32' szerokości geograficznej północnej i 100 ° 05 '- 100 ° 34' długości geograficznej zachodniej.
Gmina Atoyac de Alvarez znajduje się na południowy zachód od stolicy kraju, w regionie Costa Grande, znajduje się około 84 mil od Acapulco do siedziby powiatu w Acapulco-Zihuatanejo autostradzie.


Siedemdziesiąt procent atoyaquense terytorium zdominowana jest przez obecność gór Sierra Madre del Sur, która biegnie równolegle do wybrzeża Pacyfiku. Główne elewacje gminy należy zacytować Teotepec wzgórze na 3,705 metrów nad poziomem morza (m npm), w Deer Head mount (dwa tysięcy sto sześćdziesiąt m) LLP (1800 m).Pozostałe terytorium składa się z małych dolinach i płaskich i stosunkowo płaskie obszary przyśpieszających wąski Pacific równiny przybrzeżnej.

Atoyac de Alvarez jest częścią Atoyac zlewni rzeki, który wziął swoją nazwę. To dorzecze zajmuje powierzchnię 914 kilometrów kwadratowych i odprowadza do Oceanu Spokojnego 835.6 milionów metrów sześciennych rocznie. Liczne dopływy Atoyac wody gmina jako całość, jako Shorty rzeki i pomalowane. Posiada również zaporę, która przechowuje wodę z laguny Atoyac i Mitla.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty