więcej o tej miejscowości

Miasto La Peñita de Jaltemba znajduje się w gminie Compostela w państwie Nayarit.

peñita de jaltemba


Miasto La Peñita de Jaltemba znajduje się w gminie Compostela w państwie Nayarit. Ma 7062 mieszkańców. La Penita de Jaltemba jest 1 m.

Tradycyjna plaża z nieco ponad kilometr długości i trzydzieści metrów szerokości, ma nachylenie umiarkowany i fal delikatnie, piasek jest drobnoziarnista złoto. Woda pokazać kolor waha się od niebieskiego do zielonego i rodzaju roślinności wokół plaży palmy.

Jego nazwa jest połączeniem hiszpańskiego i nahuatl, który tłumaczy się jako "Umieść krawędź piasku." Dodatek "La Penita" został wydany przez hiszpański w odniesieniu do wyspy korali, który wygląda jak skała.

Do cech, które zatoka jest możliwe do uprawiania sportów wodnych takich jak żeglarstwo, surfing.

To miejsce ma małe hotele i / lub bungalowy, domy do wynajęcia, kilka supermarkety, restauracje i wiele sklepów. Obszar obejmuje bary i kluby, więc poza sezonem życie nocne jest bardziej aktywny niż te same Guayabitos.

Czwartek jest instalacja typowego rynku akcji znanej jako "Tianguis" To zaczyna się na skrzyżowaniu Calle Esteban Baca Calderón i zatoka Manzanillo z różnych produktów spożywczych, domu i rzemiosła


Jaltemba La Penita, Nayarit, Meksyk, powszechnie nazywane La Penita, jest małym nadmorskim miasteczku w Zatoce Jaltemba, z około 8000 mieszkańców. Znajduje się 64 km na północ od Puerto Vallarta w Meksyku autostrady 200.
La Penita de Jaltemba Fotografia Bill Bell
W sąsiedztwie charakteryzuje się ananas, banan, mango i innych produkcji owoców. Main Street, czyli "Avenue", jak wiemy, robi to - na zachód od drogi do plaży i posiada centralny bulwar z palmami i ławkami. Liczba sklepów turystycznych, sklepów odzieżowych, sklepów obuwniczych, restauracji i innych kupców podbiec i ulicą. Dwa bloki na południe końcu plaży Avenue jest duży zacieniony plac. Każdy czwartek, blok 4 Peñita lonLa de Fotografii Jaltemba przez Billa Bellg Market Street ust targ) odbywa się w La Penita. Ten rynek to musi widzieć wszystko ze świeżych owoców, owoców morza, warzyw, artykułów gospodarstwa domowego, odzież i rzemiosła. Kolory i zapachy zapewnić atmosferę karnawału!

Jest on uważany przez niektórych usług na rzecz społeczeństwa okupowanego miasta Rincon de Guayabitos, na południe. Obie społeczności są oddzielane tylko przez wąską rzekę. Rincon de Guayabitos jest wspólnotą hoteli, bunaglows, małych sklepów i restauracji turystycznych, natomiast La Penita oferuje usługi bankowe, sklepy spożywcze, targiowiskach i użyteczności publicznej takich jak biblioteki i urzędach pocztowych. W La Penita na wschodnim krańcu alei, gdzie Route 200, Rincon de La Penita, Rincon systemu transportowego dostępnego dla transportu pomiędzy społecznościami na kilka pesos.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty