więcej o tej miejscowości

San Juan Bautista Tuxtepec jest miastem i siedzibą powiatu o tej samej nazwie.

San Juan Bautista Tuxtepec jest miastem i siedzibą powiatu o tej samej nazwie. To plasuje się na drugie miejsce wśród największych miast w stanie Oaxaca. To liczy 101.810 mieszkańców w mieście i 155.766 mieszkańców w gminie, jako drugie Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań INEGI 2010. Tuxtepec jest głównym ośrodkiem regionu Papaloapan Basin, istoty posiadające wielką hodowli, zwierząt, przyrody przemysłowych i handlowych, stając się centralnym punktem działań państw z Oaxaca, Veracruz i Puebla.

Nazwa pochodzi od nahuatl Tochtepecan Tuxtepec, co znaczy "królik na górze", jak się ją tworzy głosy tochtli, "królik" tepetl, "hill" i c zakończenie, "en", co stawiapoprzedni do tłumaczenia na język hiszpański, tak, że jest źle wyznaczyć Tōchtépetl, "Wzgórze królików", zważywszy, że ta wersja daje tylko na siebie miejsce, ale nie położenie ludności. Po podboju Meksyku został zaadaptowany na język hiszpański Tustepeque określenie postaci, które w końcu staną się obecne Tuxtepec.
Znajduje się w rejonie północnej części stanu Papaloapam na współrzędnych 96 ° 08 'długości geograficznej zachodniej a 18 ° 05' szerokości geograficznej północnej, na wysokości 20 m. graniczy od północy z Veracruz państwa i gminy San Miguel Soyaltepec południe z gminami Santiago Jocotepec i Loma Bonita, na zachód z gminami Santa Maria Jacatepec, San Lucas i San Jose Ojitlán Chiltepec i na wschód do miasta Loma Bonita.

Na terenie gminy, rozwój tej działalności gospodarczej, nie został w pełni wykorzystany, pomimo wielu istniejących piękno. Turystyka została ograniczona do wizyty przemysłu i centrów handlowych.

Wśród działań promocyjnych Fiesta de Mayo, gdzie targów odbywa się w mieście, gdzie rok po roku mają artyści uczestniczą krajową i międzynarodową reputację, jako pokazują również do rozpowszechniania swoich produktów, takich jakekspozycji zwierząt i piwa

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty