więcej o tej miejscowości

Archeologicznego Teopanzolco zostało włączone do kolonii miasta Cuernavaca,

teopanzolco, morelos

Archeologicznego Teopanzolco zostało włączone do kolonii miasta Cuernavaca, jest w stanie chronić rozwoju miast w obszar obejmujący około dwóch hektarów, z monumentalnymi pozostaje oczywiste, ale aktywów może być ukryty pod domy, budynki i drogi .

Mimo to zachowała się uroczyste centrum dzielnicy mieszkalnej i rozbudowę miasta wiemy niewiele, ponieważ większość archeologiczne są w trakcie budowy w obecnym rozwoju obszarów miejskich.

Teraz część Teopanzolco obszarze, "miejscu dawnej świątyni" jest zachowana ścianach, jak budynek na kolonię Vista Hermosa.

Dni roboczych: od poniedziałku do niedzieli.
Godziny otwarcia: 10:00 do 17:00 godz.
Usługi: Zdrowie i opiekunów.

Adres:
Między Rio Balsas i Teopanzolco, płk Vista Hermosa, Cuernavaca, Mor.

Jak dojechać
Dla Meksyk - Cuernavaca, podejmują wejście do miasta przez Diana Street, nadal na rzece Avenue maja do łączenia Teopanzolco Avenue, skręcić w lewo i dwa bloki dalej po prawej stronie zaczyna Balsas River Street.

Została odkryta podczas utarczki w 1914 roku, gdy witryna została opracowana przez Zapatystów do Cuernavaca, kanion znajduje się tam wykonane z niego części piramidy.


To stanowisko archeologiczne jest jednym z najważniejszych w regionie. Można zobaczyć 14 zabytków, które tworzą wraz z piramidy Twin świątynie, przede wszystkim, że miał Tlaloc i Huitzilopochtli dedykowane spektakularny tablicy architektury prekolumbijskiej. Czy współczesny Świątyni Meksyk-Tenochtitlan, został zbudowany, choć po niższych stawkach, identyczny do tego świątyni.
Uderzenie w struktury okrągłe dedykowane Ehécatl pewno bóstwo wiatru.

Teopanzolco jest stanowiskiem archeologicznym znajduje się w mieście Cuernavaca, Morelos, Meksyk. Teopanzolco jest nahuatl słowo, które jest interpretowane jako miejscu dawnej świątyni.

Ehécatl piwnicy

Okrągłe podstawy są inne elementy architektoniczne Mexica znaleźć w Teopanzolco. Zostały one zbudowane w celu podniesienia w nich świątynie okrągłe i porośnięte wysoką stożkowe dachy wykonane z nietrwałych materiałów. Okrągłe świątynie były poświęcone boga wiatru, Ehecatl. Rysunki te osobliwe struktury widzimy starożytne kodeksy.
Kodeks Borgia Ehécatl Temple
Okrągłe świątynie były poświęcone boga wiatru, Ehécatl. To był przedstawiany jako ptak-man, jeden z inwokacji Quetzalcoatla.

Piwnicy Tezcatlipoca

W mitologicznych panteonu Mexica, Huitzilopochtli świątyni, gdzie nie mogło zabraknąć obecności innych, równie poświęcony Bogu Tezcatlipoca. Być może fakt ten służył do pierwszych badaczy strony, fundacja przyznała mu nazwę.
Według podziału budynków w świętych rejonów Świątyni Tenochtitlan, w tym miejscu był starożytnej świątyni Huitzilopochtli.
Niestety budynek został zniszczony przez kulę armatnią w czasie rewolucji, a niektóre grabieży, zapobiega bardziej dokładnych informacji na temat tej konstrukcji.
Tezcatlipoca był mistrz ognia i śmierci, reprezentowane w prehiszpańskie ikonografii z czarną maską na twarzy i trzymał w ręku lustro palenia. Wraz z Quetzalcoatl, Huitzilopochtli i Camaxtle byli synami bóstwa twórcy.

Dni: od poniedziałku do niedzieli

Godziny: od 9:30 do 17:30

Opłata: 37,00Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty