więcej o tej miejscowości

Zacapoaxtla znajduje się w północnej części stanu Puebla j


zacapoaxtla, puebla

Zacapoaxtla znajduje się w północnej części stanu Puebla jego współrzędne geograficzne są paralele 19 º 44'18 "i 19 ° 59'18" szerokości geograficznej północnej i 97 ° meridiany 31'42 "i 97 37'54 º" z długości geograficznej zachodniej.


Zacapoaxtla, miasto 8,062 mieszkańców, stolica gminy o tej samej nazwie Puebla (Meksyk). Położony 172 km od miasta Puebla. Zacapoaxtla Township znajduje się w północnej części stanu Puebla, którego współrzędne są paralele 19 º 44'18 "i 19 ° 59'18" szerokości geograficznej północnej i 97 ° 31'42 południki "i 97 ° 37'54" długości geograficznej zachodniej. Miasto położone jest na współrzędnych 19 ° 51'N 97 ° 36'W a. Nazwa oznacza miejsce w gminie, gdzie trawa jest policzony i pochodzi z nahuatl korzenie: zacat - trawa; pohuat - mają, i TLA - miejsce. Nazwa ta pochodzi od daniny, jaką musieli płacić ludziom, w tym przypadku rolek trawy. Gmina ma 49,242 mieszkańców (2000).
W środkowej, w pobliżu miasta Zacapoaxtla zaawansowanych grup etnicznych powstały Chichimecas Nahua i Toltekowie. Wreszcie, trójprzymierze "Huey tlatocayotl" (Meksyk-Texcoco-Tlacopan) poddano, zostawiając dwór w rękach Texcoco. Założona w dworów San Juan de los Llanos (obecnie Free), jak również Nauzontla, to było niebezpieczne skrzyżowania między dwoma wioskami, co skłoniło niektórych rodzinach, tworząc osadę między tymi domenami, a następnie inne rodziny zamieszkał formowania Tlatlauqui oraz osady, która była w sferze Calzín Diego, hołd zażądał, która została wypłacona w dniu zwoju trawy, motyw, który pochodzi nazwa Zacapohatlán.

Później, przez wyczynów broni o wyzwolenie Meksyku, wygrał kategorię miasta w dniu 11 marca 1826 roku. Traci moc 12 października 1833 roku stoi na czele partii w dniu 1 kwietnia 1835. W 1864 roku, jako gubernatora i komendanta wojskowego stanu Puebla, General Fernando Maria Ortega powiedział wioskę Zacapoaxtla "Miasta 25 kwietnia" w oparciu o wspaniałych wyczynów broni w 1862 roku w bitwie z 5 maja w fortach w Loreto i Guadalupe, aw 1863 roku udział dzielnych Zacapoaxtlas w klasztorze św Agnieszki w mieście Puebla (25 kwietnia) przeciwko francuskim.

Główne atrakcje
Wśród zabytków najwybitniejszych są Miejski Pałac, jest niezwykły w swej architekturze szynką stylu.
Dziewica z Guadalupe świątyni kolonialnej, wyznaniowej, pana Esquipulas kaplicy kolonialnej i religijnym. Położony na północnym krańcu sądu laterense parafii i został wybudowany w 1803 roku.
Parafia Św Piotra Apostoła mieści się w miejskiej pochodzącym z XVI wieku, konstytucji z pięknych miejscach i drzew, chodniki i ławki żelaza Plaza. Obelisk stoi w centrum nawiązujące do bohaterów Zacapoaxtla. Wspólnota ma do muzeum o nazwie Xolalpalcalli, Dom Miejski.
Wśród jego naturalnego piękna jest Cascade de la Gloria położony jest nad rzeką Apulco, jego spadek jest duży basen, gdzie woda przybiera odcienie przejrzysty kolor zielony, także istnieje wodospady Bridal Veil i pot

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty