więcej o tej miejscowości

Huamuxtitlán jest jedną z 81 gmin meksykańskiego stanu Guerrero.

huamuxtitlan guerrreo

Słowo pochodzi od nahuatl słowo Huamuxtitlán cuamochitl - Guamuchil i tytuł, który oznacza "między guamuchiles" lub miejsce huamuchil.

To Huamuxtitlán miasto położone jest na północ od stolicy regionu Mountain, 215mil na temat Chilpancingo, na drodze Chilpancingo - Tlapa - Huamuxtitlán, między równoleżnikami 17 º 41 'i 17 ° 54' szerokości geograficznej północnej i 98 ° 26 'i 98° 40' długości geograficznej zachodniej.

Huamuxtitlán jest jedną z 81 gmin meksykańskiego stanu Guerrero. Części regionuMountain i ma głowę ludności Huamuxtitlán.Gmina Huamuxtitlán znajduje się na północny wschód od stanu Guerrero, w regionieGóry, i współrzędnych geograficznych 17 ° 41 'i 17 ° 54' szerokości geograficznej północnej i 98 ° 26 'i 98 ° 40' długości geograficznej zachodniej. Ma o łącznej powierzchni 432,5 hm ², co odpowiada 0,68% w stosunku do państwa gruntów.Ograniczony od północy przez miasto Xochihuehuetlán, Alpoyeca południe, wschóddo stanu Oaxaca i zachód przez miasto Cualác.1

Na ulicach Huamuxtitlán, cieszyć się celnym gór Guerrero. Jej mieszkańcy nadal zachowują tradycyjny strój: kobiety noszą bluzki i spódnice w jasnych kolorach, dostosowanych i haftowane przez siebie, podczas gdy mężczyźni noszą koszule i spodnie z tkaniny, słomkowy kapelusz, sandały, paski i płaszcz z wełny owiec, wchłodnych porach roku.


Huamuxtitlán znajduje się 215 km na północ od Chilpancingo w regionie Góry.Chilpancingo Road - Tlapa - Huamuxtitlán.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty