więcej o tej miejscowości

Piramida El Calon, znajduje się w centrum Agua Brava laguny,

el calon sinaloa

Piramida El Calon, znajduje się w centrum Agua Brava laguny, ujścia okrągły kształt.Aby się tam dostać, trzeba wejść na pokład statku w El Mezcal. Specjalistyczny przewodnik, Don Chuy Partida, zlecono przygotowanie się do tej buty wydobycie doświadczenie, krem ​​do opalania, woda, kapelusze, żywności.

Po wejściu na pokład łodzi rozpoczął zwiedzanie laguny na południe można zobaczyć imponujące góry dead-man wersji śpiącą kobietę. Po żeglarstwa przez około godzinę i cieszyć się różnorodnością ptaków wędrownych i lokalnych na niezamieszkałych wysp, które pojawiają się przed nami widzieliśmy w oddali, mylić wśród innych wzgórz, na piramidy.

Gdy zbliżyliśmy. duże luki w lewo i iść do końca lasy namorzynowe, które są wykrywane przez kanał, często zakłócane przez roślinność, która każe nam utorować drogę maczetą i opuścić statek wkrótce kontynuować podróż pieszo między bagna, moskity i bardzo gorące.

Po kilku wyczerpujących godzin dotrzeć do podnóża zaskakujące budowy.Wycieczka po kanałach do Calon warto sam, nietknięty otoczenie postrzegane są jako pełne egzotycznych ptaków i bujną roślinnością.

W middens powłoki zostały znalezione moździerze, świeczniki, wazony, koraliki, topory, wśród innych obiektów. W rzeczywistości, były dyrektor Muzeum Sztuki w Mazatlan, Hector Torres Navarrete, kilka lat temu pokazał mi głowy rzeźbione w kamieniu znaleziono w tej dziedzinie, została pokryta tkaniną w drewnianym pudełku. Moje wrażenie było tak wielkie, że ostatnie 3 dni po jej dzwonka.

Na szczycie piramidy, przez chwilę czułem tego samego doświadczenia, kiedy wspiął się na Piramidę Słońca w Tenochtitlan. To coś nie do opisania, że ​​tylko ci, którzy nie potrafię tego wyjaśnić.
Piramida ma wysokość około 30 m, a podstawa wynosi 100 m do 80 m, a górną wynosi 15 do 15 m. Middens, które można zaobserwować w regionie nie przekracza ośmiu metrów. Starożytni ludzie zbudowany w celu ochrony przypływy.

Calon to jedyny zabytek archeologiczny w swoim rodzaju w Sinaloa, i składa się z kolejnych warstw powłoki 30 cm i 30 cm z jałowej ziemi, niosąc sąsiednich miejscach.

Na pierwszy rzut oka piramidy jest na wzgórzu, jak wszystkie piramidy przed zdemaskowaniem, jak czas objęty ziemi i roślinności

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty