więcej o tej miejscowości

huetamo michoacán Znajduje się na południowy wschód od państwa, na współrzędnych

huetamo michoacánHuetamo, Chichimeca pochodzenia słowa oznaczającego "cztery". Inni dają rozumieniu "za cztery" z barwy Chichimeca TAMU.

Znajduje się na południowy wschód od państwa, na współrzędnych 18 ° 38 'szerokości geograficznej północnej i 100 ° 54' długości geograficznej zachodniej, na wysokości 280 metrów nad poziomem morza. Ograniczony od północy i Tiquicheo Carácuaro, na wschód do San Lucas, na południu Guerrero i na zachodzie i Turicato Churumuco. Jego odległość od stolicy wynosi 210 km.

Huetamo jest jedną z 113 gmin stanu Michoacán de Ocampo w Meksyku. Położony w regionie Tierra Caliente. Jego siedzibą jest miasto Huetamo Nunez jest prawie granicy ze stanem Guerrero, znajduje się w pobliżu rzeki Balsas, która dzieli oba państwa.

Według wyników Drugiego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań 2005, ćwiczeń dla Narodowego Instytutu Statystyki i Geografii, miasto Huetamo miał do tego roku liczy 41.239 mieszkańców, z czego 19.839 stanowili mężczyźni i 21.400 kobiet.

Jest to miejsce charakteryzuje się ciepłem swych ludzi, typowy muzyki regionu, w szczególności dźwięków i piosenek. Inne cechy są wzgórzami, które stanowią część naturalnego krajobrazu, a także zawierają wiele legend i spraw mistycznych. Język używany przez mieszkańców Huetamo czasem jest to denerwujące dla ludzi spoza regionalizmów używanych i sarkastyczny ton wielokrotnie uwagę na zwroty.Przykładem tego sarkazmu i zwrotów używanych w obu kierunkach są jelec, dla których większość to wysoko wykwalifikowani huetamenses. W odniesieniu do regionalizmu może niektóre z nich: Huacho (dziecko), łyżki (wieprzowina), Pall (tam), anta (w domu), Veda (prawda), kokon (jaszczurka), lnianki (Bougainvillea)samochód (buzzword), dziecko (dzieci), ostre (chili), ekspresowych (trawa), cool (nice), żeby wymienić tylko kilka.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty