więcej o tej miejscowości

Yautepec, ma swoje korzenie etymologiczne Yautli pochodzi. morelos

yautepec morelos

Yautepec, ma swoje korzenie etymologiczne Yautli pochodzi. Lucida roślin anyżowysmak i żółte kwiaty w gronach, że nasi mieszkańcy wykorzystywane do porodukąpieli.

Gmina leży na 18 ° 53 'szerokości geograficznej północnej i 99 ° długości geograficznej 04'de na wysokości 1210 metrów nad poziomem morza. Graniczy z gminami Cuautla i Atlatlahucan na wschodzie, na południu gminy Ayala i Emiliano Zapata Tlaltizapan, na granicy zachodniej gminy Jiutepec i Tepoztlan i wreszcie na północy przylega do miasta Tlayacapan.

W roku 5.000 pne, kultury prymitywnej, który produkował nie ceramiki, i było poświęcone uprawie ziemi, i Chimalacatlán Yautepec istniał. Yautepec pobliżumastodont został znaleziony przez prehistorycznych mieszkańców.

Piramida jest wciąż zamieszkała Yautepec w 1535 AD, wkrótce po wejściu wHiszpanii Morelos terytorium.

Istnieją również ex-hacjendy trzciny szlifowania Oacalco, Apanquetzalco, Atlihuayán, San Carlos Borromeo, Cocoyoc i Xochimancas.


Yautepec de Zaragoza jest jedną z 33 gmin, które tworzą stanu Morelos, Meksykjest częścią regionu Grande Tierra i jest piątym co do wielkości miasto w kraju.

Jej nazwa pochodzi od Yautli "roślin anyżu Lucida i żółte kwiaty w gronach," Tepe-tl"hill" i "k" spadek "Ko", przysłówek miejsca i oznacza "wzgórze pericón" w języku hiszpańskim .


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty