więcej o tej miejscowości

Cerro el Quemado, San Luis PotosíDroga na szczyt nie jest określona, ​​należy instynkt i sygnały wskazujące jego mrozoodporność. Po kilku dziwnych zakrętów, droga jest już widoczne w oddali. Mieści dużo chodzenia. Już w ciągu Wirikuta.

Wciąż kopanie, wydaje się, że sposób, aby wydłużyć, ale wiesz, że się jest twój cel. Dlatego należy zachować cieszyć. Znak z myślą Huichol zatrzymuje się, sprawia, że ​​myślisz, i przypomina, że ​​jest to więcej niż spacer, jest to wyzwanie, rytuał, spotkanie z samym sobą.


Cisza ogromnej natury wypełnia cię, dźwięk ptaków i wiatr cieszysz się, że dotlenia.


Dotarliśmy na szczyt. Trzy koncentryczne okręgi wykonane z kamienia górskiego aklimatyzować miejscu wybranym przez Huichol. W centrum tam ofiary, świec, kolorowe wstążki, chusteczki, butelki wody, Huichol rękodzieła i popiół z ostatniego i każdej uroczystości prowadzono tu od lat. Wokół centrum są małe ceremonialne kręgi kamienne z popiołów ognisko, część rytuału.


Skąd się tu dostać, aby zobaczyć wszystko na cztery strony świata. Yucca palmy, maguey i zioła upiększają krajobraz z intensywnym zielonym odcieniu.


W tym miejscu zbiegają się wiele religii, albo jeszcze lepiej, filozofii życia. Istnieje szczególna energia. Przede wszystkim dużo spokoju. Czy to możliwe, że to jest to? Od nauki do życia razem w naszych różnic, a poprzez ich związku, czy żyć w pokoju?


Wirikuta jest święte, nie ma wątpliwości. Przez wieki pielgrzymi przybyli tu z Huichol którzy weszliśmy 80 km przez naturę. Wydaje się, że oni, czy trzy razy w roku, pierwszy nakład jest zapytać, druga i trzecia dochodzić podziękować. W tym uroczystym centrum osiągnięcia ich spotkanie z bogami, oczyścić duszę, jest hołdem dla matki ziemi, wszystko ma swoją istotę w urodzajności ziemi na życie.


Nie wiem, dlaczego nazywają go Cerro del Quemado jeśli to miejsce dusza idzie.


spalania z powietrza!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty