więcej o tej miejscowości

Ruiny Kabah, jest archeologicznego Majów,


Ruiny Kabah, jest archeologicznego Majów, znajdują się na południe od ruin Uxmal na Jukatanie w Meksyku. Jest największym archeologicznym w Uxmal Puuc po.

Pałac Masek niesamowite jest niewątpliwie największą atrakcją Kabah. Fasada jest urządzony w całości z ręcznie rzeźbione maski Majów bóg Chac. Są to jedyne ruiny Majów, które powtarza dużo ten sam wystrój. Istnieje wiele innych świątyń i pałaców na terenie hotelu, ale do tej pory większość z nich jest pod grubą dżunglę, czeka na odkrycie. INAH jest w procesie wydobycia. Kabah również ma wielki łuk, jak Labna Wyjście sac System będzie (Mayan drogi), i połączyć go z pobliskiego miasta Uxmal. Kabah był z pewnością duże miasto, ale jest spór o to, supremacji Uxmal jak władze miasta,
Kabah znajduje się wzdłuż Puuc trasie, na południe od Merida. Może to zostać osiągnięte przez następujące Highway 261. Jest blisko do Uxmal i Labna. Podróż z Merida zajmuje nieco ponad godzinę. Najlepszym sposobem, aby odwiedzić to podążać ścieżką kabah samochód Puuc wynajem. Signage jest dobre i nie będzie miał problemu z dostaniem.
Nazwa "Kabah" lub "Kabaah" prawdopodobnie pochodzi od starożytnych Majów i oznacza "twardy". To jest nazwa wspomniano w kronikach kolumbijskiej Maya. Alternatywna nazwa to "Kabahuacan" lub "Rzeczywiste Snake w dłoni".


Opis

Łuk na końcu Sacbe.

Miasto Kabah już wspomniano w Balam z Chumayel Chiam a jego nazwisko zaczęło oznaczać Władca strony silny i potężny. Uważa się, że nazwa ta jest związana z reprezentacją tam na jego wejściu, gdzie rzeźba przedstawiająca mężczyznę z ręką trzyma węża. Maler Teoberto Kabahaucan nazwie.


Zajmuje powierzchnię 1,2 km ², z północy na południe długości 1 km i 1,2 km ze wschodu na zachód. Ten obszar jest co badano w tym archeologiczne kompleksu. Kopce szacuje, że są prawie takie same, to konstrukcje, które nie zostały "odkryte". Brak źródeł wody wymagane stosowanie chultunes do zbierania wody deszczowej.

Miasto tworzy się wokół osi, która biegnie z północy na południe i budynków połączone są chodnikami lub sabécs. Jedną z tych dróg, która jest większa, jest wyjście łuk triumfalny i osiąga Uxmal, który jest o 37 kmal północy. Budynki są pogrupowane w dwóch zestawów budynków położonych jedna na wschód i jeden zachód od głównej północ południe.

W zachodniej grupa, znana jako grupy zachodniej, gdzie badacz Stephens znalazł drewniane nadproże uderzył jakości swojej wielkości, obiekt ten został przywieziony do Stanów Zjednoczonych i został stracony w pożarze. Obecny stan pogorszenia się konstrukcje. Na ścianach pokoi, które sprawiają, że te budynki są obrazy wykonane ze strony drukuje w kolorze czerwonym. Z tego powodu ten zestaw dostać będzie wymienić Dzalkabilkik Mayan znaczenie języka "miejsce z rąk krwią."Najważniejsze budynki odkryte w Kabac są:
Brama triumfalna

Blisko centrum miasta stoi arch że to początek drogi, lub Sacbe, łącząc kabah z Uxmal. Praktycznie ornamentyki, tylko dwa profile w centrum, miał dno pomalowane na czerwono (nadal istnieją wyzwania w farbie na zachodzie). Odbudowano go w latach 50. XX wieku przez Ponciano meksykańskiego Salazar archeologa.

Wielka Piramida

Zbudowany na niewielkim wzrostem masy. Zastosowanie tej wysokości zakończono z niezbędną napełniania służył do podniesienia na nim strukturę z kilku tarasów. Są to pozostałości klatki schodowej od strony południowej, i kilka mieszkań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty