więcej o tej miejscowości

la playa nudista de zipolite, oaxaca,


Zipolite to małe miasteczko na wybrzeżu Pacyfiku w Meksyku, w stanie Oaxaca, w odległości 3 km od miasta Puerto Angel i włączone do miejscowości San Pedro Pochutla. Znajduje się 230 km od miasta Oaxaca, stolicy stanu

Ludność nabył nazwę w 1970 roku, bo do tego czasu mieszka w okolicy tylko kilka rodzin rozrzuconych wokół. To jest najbardziej znanym plaży nudystów Meksyku. To ma mieszkańców z 1000 osób, choć liczba ta jest wyższa ze względu na turystykę, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych.
Wieś Zipolite znajduje się 3 km na zachód od Anioła Puerto i pisklę wzdłuż 2,5 km od plaży (map)
Można dotrzeć do Puerto Angel zarówno pieszo, taksówką, autobusem lub pasażera. (Zobacz Opcje transportu)
Restauracje wszystkich rodzajów i możliwości zakwaterowania znajdują się na całej plaży, większość z nich jest bardzo proste.

Jest otwarte morze plaża około 2 km długości i 40 metrów szerokości, średnio.
Złoty piasek jest średnio ziarnisty i umiarkowanie nachylone.Woda jest jasne, zielono-niebieski, ciepły regularnie, dominuje silne fale. Z języka nahuatl oznacza plażę zmarłych lub Dead plaża z powodu niebezpiecznych prądów.
Zipolite pobliżu plaż Mazunte (w którym jest Mexican Center Turtle, który wyświetla wszystkie gatunki żółwi morskich, które zamieszkują wybrzeży Meksyku, również są reprezentowane sześć gatunków żółwi słodkowodnych i dwa lądowe gatunki zamieszkujące terytorium Meksyku) i San Agustinillo (plaża podzielona na trzy części, z których jedna jest chronione przez skały i można pływać z łatwością przez miękkości fal, gdy występują duże fale obszar morzu

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty