więcej o tej miejscowości

Zinacantan gmina w stanie Chiapas, położony w México


Se obszar powszechnie znany jako Chiapas wyżyny. 30.742 mieszkańców, z czego większość (98%) jest Tsotsil (lub grupa etniczna Tzotzil rodziny Majów kulturowej i językowej), a tylko niewielka część jest mieszany. Jego powierzchnia wynosi około 171,4 kilometrów kwadratowych.
Główne festiwale wsi są Wawrzyńca Męczennika-Patron posiadacz miejsce, od 8 do 10 sierpnia i San Męczennika Sebastian od 18 do 22 stycznia br. Również z wielkim blasku są uroczystości z okazji Świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia.

Święto Wszystkich Świętych i Zaduszny (bardziej znany jako Święto Zmarłych), które odbyło się 1 i 2 listopada, odpowiednio, jest również jednym z najważniejszych corocznej liście tradycyjnych festiwali.
Tzotzil rodzinne miasto, położone zaledwie 10 km od miasta San Cristobal de Las Casas. Podobnie jak w sąsiedniej wspólnoty San Juan Chamula, w tej świętej przestrzeni cechuje wzgórz otaczających małą dolinę i montaż w kościele San Lorenzo-kolonialnego domu, został przebudowany na początku XX wieku, jak Sancristobalense neoklasycystyczny smak i małe kapliczki San Sebastian i Esquipulas, Zinacantan w starożytności był dopływ kultur środkowego Meksyku
Zinacantan miasto położone jest w gminie Zinacantan (stan Chiapas). Ma 3686 mieszkańców. Zinacantan jest na 1160 metrów npm

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty