więcej o tej miejscowości

Valladolid to miasto w stanie Jukatan, Meksyk


Valladolid to miasto w stanie Jukatan, Meksyk. W 2003 r. szacowany ludność 38.000 mieszkańców, w 2005 r., 60 000 mieszkańców i jest obecnie (2009) znajduje się około 65 000 mieszkańców, trzecia co do wielkości miasto w Yucatan, Merida i po Tizimin.

Jest to miasto z wielką atrakcją turystyczną, ze względu na jego wielkość, jego kolonialnej gastronomii renomowanej i ze względu na bliskość i infrastruktury drogowej, która łączy wygodnie do Cancun, a także stanowisk archeologicznych w Chichen Itza (50 km) z Coba (30 km) i Tulum (155 km). Jest to również wygodny punkt wyjścia w kierunku północnym wybrzeżu półwyspu Jukatan, particularmetnte do Kolonii Yucatan, Las Coloradas Ria Lagartos Holbox Island.

Valladolid, gdzie były dwa wielkie fragmenty historii Meksyku: "Kasta War" w 1847 i "The First Spark of meksykańskiej rewolucji" w 1910 roku jest obecnie znany jako "stolica wschodniej Maya", nie tylko zasłużony tytuł przez architektonicznym pięknem zabytkowych budynków kolonialnych jak klasztorze San Bernardino de Siena, Pałac Miejski, Kościół św Serwacego, ex Loom Aurora, Muzeum San Roque i inne nie mniej ważne. Również na jego strategiczne położenie w centrum całego wschodzie regionu jest najbardziej kosmopolitycznym miastem w regionie, idealne miejsce na pobyt i zobaczyć cuda świata Majów (Chichen Itza, Ek Balam, Coba, Tulum) i kolonialnej Meksyku (Izamal, Tihosuco, Valladolid), między innymi, nie wspominając kulturowe dziedzictwo mężczyzn i kobietVer mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty