więcej o tej miejscowości

xalapa o jalapa, ciudad de las flores

powszechnie znany jako Xalapa lub Jalapa, jest meksykańskiego miasta, siedzibą gminy o tej samej nazwie, Veracruz stan kapitału. Jest on znany jako Atenach Veracruz i jako miasto kwiatów.


Znajduje się w centralnej części Gór stanie Veracruz, 330 km od Mexico City, 105 km od portu Veracruz wzdłuż Federal Highway No.180.

Miasto Xalapa znajduje się w okolicach wzgórza Macuiltépetl która monogenetic typ wulkan i wschodnie stoki Cofre de Perote, w strefie przejściowej pomiędzy Sierra Madre Oriental i równina przybrzeżna Zatoki Meksykańskiej. Jego wysokość wynosi 1460 metrów. Graniczy z gminami banderilla, Coatepec, Emiliano Zapata, Tlalnelhuayocan, Naolinco i Jilotepec.
nie można powiedzieć, aby być znany, dopóki nie cieszył jego nieprzewidywalnej pogody, stromych uliczek i alejek, kościoły i budynki, które są częścią historycznego dziedzictwa miasta. Xalapa oferuje również dla tych, którzy lubią ekspresję artystyczną, muralists pracuje w malarstwie i rzeźbie, który znajduje się w pałacu rządowych oraz Wydziału Ekonomii na Universidad Veracruzana. Szczególnie Xalapa ma kilka parków i ogrodów, muzeów, galerii oraz wiele nocnych klubów sprawia, że ​​Stolicy Veracruz wyjątkowe miasto w Meksyku i na świecie.
W pobliżu tej działalności jest miasto, takich jak obserwacja przyrody, w Ogrodzie Botanicznym główki, która ma więcej niż 700 gatunków typowych dla regionu i piękne ogrody, czynią to miejsce prawdziwym rajem, camping i turystyka górska, w Cofre de Perote Park Narodowy, domu do drugiego co do wielkości państwa wyciągu Veracruz i ósmym Meksyku z 4282 m wysokości, i odwiedzić archeologiczne El Tajin, dawna stolica Totonac kulturze wskazuje na "Piramida niszach" i gdzie co roku odbywa się szczyt, który skupia naukowców, intelektualistów i artystów z całego świata, aby omówić kwestie kulturowe i ekologiczne.
Tajemniczy i romantyczny. Może trochę z obu. Szczypta tajemnicy w makabrycznych opowieści, które wspierały tradycyjny chrzest Jezusa I alejek Ampare i El Diamante; cienia romantyzmu w środowiskach Hacienda El Lencero muzeum, które zainspirowały chilijskiego poety Gabriela Mistral, literackiej Nagrody Nobla w 1945 r.


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty