więcej o tej miejscowości

puerto utópico topolobampo, sinaloa


Port łączy region z innymi północnych stanach dzięki Meksyku do Kolei Chihuahua al Pacifico, terminal pasażerski, który znajduje się w pobliżu Los Mochis.Port jest również linie terminali promowych łączących północną Sinaloa La Paz, stolicy Baja California Sur.

Topolobampo był miejscem pierwszej kolonii założonej przez utopijnych socjalistów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych (1884/94). Jest to również miejsce, w którym pierwsza bitwa przewoźnik rozwija się w Topolobampo i świata w 1914 roku.
Więc chodź wszystkie sekty protestantyzmu instrumentów pochodnych, z Irish przybył katolicyzm przyszedł wolnomyśliciele grupy także uczniowie encyklopedyczna, że utopistami i innych reformatorów.

Wtedy to rozpoczął pierwsze próby socialismoutópico, takich jak społeczności New Harmony Robert Owen (1826) Etiene Cabeta Icaria (1848) i John Humprhey Oneida Noyes (1840). Ponadto pojawiły movimientode treści religijne nazwie Social Gospel Social Gospel Christian lub że "zaproponował założenie wspólnot i stowarzyszeń, gdzie było praktykowane braterstwo człowieka, miłość competenciay zamiast rywalizacji, wzajemnej pomocy i współpracy raczejwalka o przetrwanie ...; zaproponował lot do odległych miast dużych miastach, gdzie problemasaparecían z ostrym brutalności, zorganizować życie chrześcijańskie według patriarchalnego modelu "(Gill 1982)

Utopijny ruch szukał rozwiązania problemów społecznych w Falanster *, w izolacji, w ​​ucieczki i schronienia na pustyni, podczas gdy walka opowiadał materialistycznej rzeczywistości twarz i kapitalizm w fabrykach dużych miastach .

Northern zwycięstwo nad Południa w amerykańskiej wojnie secesyjnej był triumf kapitalizmu nad feudalizmu.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty