więcej o tej miejscowości

toniná, chiapas, ruinas

Piramida z 75 metrów, większych niż Słońca w Teotihuacan, jest badane przez specjalistów z Narodowego Instytutu Antropologii i Historii (INAH) na Akropolu w Tonina, Chiapas, który ma tysiąc 700 lat.

Emiliano Gallaga, dyrektor archeologicznego, wyjaśnił, że praca jest wykonywana na dwa lata i przez mapie trójwymiarowej został znaleziony w północno-wschodniej części terenu jest "jednym z największych budynków w Ameryce Środkowej, porównywalne tylko z innymi Maya teren położony w Tikal i El Mirador w Gwatemali ".

Piramida na pokładzie 5 Akropolu Tonina.

Tonina
Lokalizacja w Mezoameryki
Współrzędne: 16 ° 54'4 .39 "N 92 ° 0'34 .83" W / 16,9012194 ° N 92,009675 ° W / 16,9012194, -92,009675
Lokalizacja
Kraj: Meksyk
Region: Chiapas
Powiat: Ocosingo
Najbliższe miasto: Ocosingo
Historia
Kultura: Maya
Okres: Classical
Opuszczony: 10-cie wne
Kopanie i konserwacja
Agencja odpowiedzialna: INAH
Wydobytych Daty: 1972-1975, 1979-1980
Archeolodzy niezwykłe: Pierre Becquelin, Baudez Claude, Juan Yadeun
Architektura
Style architektoniczne: Klasyczny Maya
Tonina (lub Tonina Hiszpański ortografii) jest prekolumbijskie archeologicznym i zrujnowane miasto cywilizacji Majów się w to, co jest teraz meksykańskiego stanu Chiapas, niektóre 13 km (8,1 mil) na wschód od miasta Ocosingo.

Strona jest średnie i duże, ustalone grupy świątyń piramid na tarasach rośnie jakieś 71 metrów (233 stóp) nad plaza, duży dziedziniec, aby odtworzyć Ballgame Mezoameryki i ponad 100 rzeźbionych pomników więcej, pochodzący z wieku 6 do 9 wieku AD, duiring okresu klasycznego. Tonina słynie z dobrze zachowanych rzeźb sztukaterie, a zwłaszcza dla jego zabytków wykutych w okrągłe produkowane w sposób, który nie widział w Ameryce Środkowej od końca cywilizacji Olmeków długo przed.

Tonina było agresywne państwo w późnym Classic, za pomocą wojny stworzenia potężnego królestwa. Przez większość swojej historii, Tonina zajmował się sporadycznie wojny z Palenque, jego największy rywal, a jednym z najważniejszych jednostek politycznych w zachodnim regionie Maya, Tonina, ale w końcu stał się dominującą miasto Zachód.

Miasto charakteryzuje się w ostatnim dniu od dawna wiadomo, każdy Maya pomnik, który oznacza koniec okresu Classic Maya, w 909.
Lokalizacja:

Znajduje się w pobliżu miasta Ocosingo, na zachód, co przetrwa legendarnego Jungle Lacandon.
Jak się tam dostać:

Aby odwiedzić archeologicznego Tonina musi jechać 12 km na północny-wschód utwardzonych drogach miasta Ocosingo, który jest 86 km od San Cristobal de las Casas przez State Highway 199, i 103 km od Palenque na tej samej drodze .

Klimat:

To zależy od wysokości, jednak przede wszystkim ciepłe wilgotne.
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty