więcej o tej miejscowości

w centralnej części Coahuila, w Meksyku, ma więcej gatunków endemicznych niż gdziekolwiek w Ameryce Północnej (Stein i wsp., 2000). Dzięki dużej różnorodności biologicznej, a ponad 70 endemicznych gatunków, pustynia około 1000 kilometrów kwadratowych, położonych 270 km na południowy wschód od Big Bend National Park w Teksasie o Wyspach Galapagos w zakresie unikalnych ekosystemów na świecie. Większość jego różnorodności biologicznej jest związana z bardzo zróżnicowanego kompleksu tysięcy urodzeń, które są geotermalne baseny, stawy, bagna i rzeki. to miasto w północnej meksykańskiego stanu Coahuila. Znajduje się na 26 ° 59'N 102 ° 03'W / 26 983 ° N 102,05 ° W / 26.983, -102,05, na średniej wysokości 740 metrów nad poziomem morza.Miasto jest siedzibą gminy w gminie o tej samej nazwie. Znajduje się w pustynnym regionie państwa (Region Desert). Cuatro Cienegas jest hiszpański dla "czterech bagna", nazwa została wybrana przez pierwszych osadników, bo z naturalnych źródeł w sąsiedztwie, które tworzą duże obszary terenów podmokłych i jezior. Liczne osady powstały tu przed pomyślnym utworzeniu miasta przez Antonio Cordero y Bustamante 24 maja 1800.Pierwotna nazwa osady było Matki Boskiej Bolesnej i Cuatro Cienegas, które później zmieniono na Villa Venustiano Carranza, zanim zdecydował się na swojej obecnej nazwy. Miasto jest oficjalnie znany jako Cuatro Cienegas, na cześć swojego najsłynniejszego syna: Venustiano Carranza, prezydent Meksyku, 1915/20, który urodził się tam w 1859

El valle de Cuatrociénegas,


w centralnej części Coahuila, w Meksyku, ma więcej gatunków endemicznych niż gdziekolwiek w Ameryce Północnej (Stein i wsp., 2000). Dzięki dużej różnorodności biologicznej, a ponad 70 endemicznych gatunków, pustynia około 1000 kilometrów kwadratowych, położonych 270 km na południowy wschód od Big Bend National Park w Teksasie o Wyspach Galapagos w zakresie unikalnych ekosystemów na świecie. Większość jego różnorodności biologicznej jest związana z bardzo zróżnicowanego kompleksu tysięcy urodzeń, które są geotermalne baseny, stawy, bagna i rzeki.
to miasto w północnej meksykańskiego stanu Coahuila. Znajduje się na 26 ° 59'N 102 ° 03'W / 26 983 ° N 102,05 ° W / 26.983, -102,05, na średniej wysokości 740 metrów nad poziomem morza.Miasto jest siedzibą gminy w gminie o tej samej nazwie.

Znajduje się w pustynnym regionie państwa (Region Desert). Cuatro Cienegas jest hiszpański dla "czterech bagna", nazwa została wybrana przez pierwszych osadników, bo z naturalnych źródeł w sąsiedztwie, które tworzą duże obszary terenów podmokłych i jezior.

Liczne osady powstały tu przed pomyślnym utworzeniu miasta przez Antonio Cordero y Bustamante 24 maja 1800.Pierwotna nazwa osady było Matki Boskiej Bolesnej i Cuatro Cienegas, które później zmieniono na Villa Venustiano Carranza, zanim zdecydował się na swojej obecnej nazwy.

Miasto jest oficjalnie znany jako Cuatro Cienegas, na cześć swojego najsłynniejszego syna: Venustiano Carranza, prezydent Meksyku, 1915/20, który urodził się tam w 1859


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty