więcej o tej miejscowości

cenote nohoch Oprócz niezwykłego naturalnego piękna Nohoch Nah Chich

cenote nohoch

Oprócz niezwykłego naturalnego piękna Nohoch Nah Chich oraz Sac Actun w tych dwóch cenotes zlokalizowanych w Rancho San Felipe, w społeczności Majów Muul Yax, ciepło jego ludzi są postrzegane w środowisku, szczególnie na koniec intrepid podróż przez dżunglę.

Przyjazd na miejsce jest początkiem prawdziwej przygody w stylu wielkiego Hollywood produkcji filmowej, że tylko najbardziej nieustraszony i odważny są w stanie wykonać. Podróż rozpoczyna się zwiedzanie dżungli nad pojazdem 4x4, aż do pierwszego przystanku w Nohoch Nah Chich cenote, gdzie można nurkować lub po prostu obejrzeć piękno tego miejsca.

System Nohoch Nah Chich, Riviera Maya, Meksyk
Które w Majów oznacza "dom Big Bird". Została odkryta w 1988 roku i przez wiele lat był system najdłuższa jaskinia w podwodny świat. Położony 3 km od karaibskim wybrzeżu, na południe od Playa del Carmen, w stanie Quintana Roo, jaskinia ta jest znana ze swojego spektakularnego przejścia kręgosłupa upstream, prowadząc do odkrywców przez prawie dwa kilometry. Nohoch Nah Chich jest system jaskiń, który łączy się na Morzu Karaibskim przez laguny Tancah, ma długość 61, 142 m długości i 71,6 m głębokości. I jest on znany jako SOO Actun
Ponieważ jaskinie morskie tej wielkości są rzadkie podziemia, rozwój tego systemu w ciągu tysięcy lat stanowi ciekawą historię. Wiele unikalnych czynniki odegrały kluczową rolę w tworzeniu umywalek w okolicy i ostatecznie podziemne rzeki. Niedaleko półwyspu Jukatan, znany jako pozostałości Riviera Maya opiera się na bazie wapienia, porowatego materiału, który łatwo pozwala na deszczówkę z wejściem podziemne jaskinie. Tymczasem rainforest Półwyspu Jukatan przyciąga znaczne opady deszczu, które spłynie do Morza Karaibskiego.

Po przejściu wody przez wapień i przemieszcza się powoli na wschód, stosunkowo płaska podłoga w pobliżu linii wspiera tworzenie zlewozmywaków - znany jako cenotes dla naukowców i nurków. Pod ziemią, woda staje się lekko kwaśne i rozpuszcza się w skałę, jak porusza, rzeźba jaskinie. W rzeczywistości, te unikalne ekologiczne elementy były również odpowiedzialne za system podziemny świat jaskiń największego - Bel Ox układu ha 145 km, również znajduje się w Riviera Maya

żyć niezapomnianą przygodę z nurkowaniem na świeże wodach podziemnych rzek, pływanie w głąb jaskiń, gdzie można zobaczyć niesamowite formacje stalaktytów i stalagmitów, powyżej i poniżej powierzchni czystą wodą. Następnie zostanie przetransportowane do "Heavens Gate", inne wejście do tego pięknego podziemnego systemu rzecznego.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty