więcej o tej miejscowości

selva chimalapas, oaxaca y chiapas

selva chimalapas, selva zoque


Dżungla Los Chimalapas, na granicy z Chiapas, Oaxaca znajduje się w tropikalnym zalesionej okolicy 600.000 ha. Ten ogromny obszar dżungli jest historycznym terytorium rdzennej Zoque, który w 1687 roku kupił go od hiszpańskiej korony, fakt, przyznał jedynie w 1967 roku. Dzisiaj zoques społeczności, wspierane przez liczne organizacje społeczeństwa obywatelskiego i środowiska akademickiego, starając się stworzyć gospodarstwo ekologiczne w sercu Przesmyku Tehuantepec.Region jest zagrożony przez zajmujących się wyrębem lasów, farmerzy i handlarzy narkotyków.
Santa Maria Chimalapas: Położony na południowy wschód od miasta Oaxaca do 477 kilometrów (296 mil) na Highway 190 Oaxaca - cieśni, aż do wstąpienia do Ventosa. Stamtąd skręcić autostradzie 185, który jedzie do Matias Romero aby dostać się do Mesquite. W tym mieście należy skręcić w prawo, idź do Santiago Ixtaltepec, przejść przez Lazaro Cardenas i postępować drogą gruntową dotrzeć do społeczeństwa. Przybliżony czas [8:00]
Aby dostać się do dżungli, staje się spacer po dwóch godzinach i zapuścić się w głąb, idziesz osiem godzin.

Ze względu na położenie w obszarze o skomplikowanej geologii i topografii, z gradientem opadów ekstremalnych sięgających 3000 mm w północnej części Puszczy Zoque to region, gdzie mają do 15 typów zbiorowisk roślinnych, z lasów tropikalnych i lasy sosnowo-chmura na dębowych lasów i lasów suche.


Położenie: 87 km na północ od Juchitan de Zaragoza wzdłuż autostrady. 185 do Matias Romero.Odchylenie wynosi 35 km w kierunku Santa Maria Chimalapa.
Chimalapas, duży rdzeń żyjący w wielkich lasach Przesmyku Tehuantepec, to ostatni duży obszar wysokich i średnich lasów położonych dalej na północ na świecie.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty