więcej o tej miejscowości

PALENQUE Położony północno-zachodniej części stanu Chiapas


PALENQUE


Położony północno-zachodniej części stanu Chiapas, około 290 km od miasta Tuxtla Gutierrez oraz 220 km od San Cristobal de las Casas, Palenque to jedno z najważniejszych stanowisk archeologicznych w świecie Majów, miejscem, które nie jest po prostu być pominięte podczas następnej wizyty w południowym Meksyku.

Usytuowany w sercu tropikalnej dżungli, o średniej temperaturze 26 ° C, przy ulewnych deszczów w lecie, Palenque oferuje swoim gościom niezwykły obraz swoich świątyń i budynków zbadane od S. XIX, a pochodzący z okresu klasycznego ust 400-700 rne). Wśród jego najważniejszych budynków należą: Pałac, który wyróżnia się wysoką wieżą, która stoi nad resztą budynku, świątynie Słońca, Krzyża i Krzyżem Foliated, otaczających Plaza Del Sol i Świątyni tajemniczej z napisów, która została odkryta w 1952 roku, grób? z pięknie rzeźbionym sarkofagiem, a grób dóbr króla Pakal, byłego władcy miasta, który zbudował ten budynek tak, że po jego śmierci, pracował jako Jego święty grób.
Wokół ruin, bujna roślinność, można wędrówki po górach i docenić florę i faunę, a zwiedzania ponad 1700 ha. obejmujący Palenque Parku Narodowego, gdzie różne rodzaje ptaków i ssaków, takich jak jaguary i małpy wyjec r.
6 km na wschód od stanowiska archeologicznego i Park Narodowy leży miasto Palenque, z wszystkich usług, zakwaterowania, restauracji, sklepów i rynków, gdzie można kupić wszystkie rodzaje rzemiosł i spróbować pysznych potraw Chiapas kuchennych. W pobliżu można zwiedzić wodospady Agua Azul i Misol-Ha, oszałamiające atrakcji przyrodniczych, gdzie można spędzić wakacje i zobaczyć, krajobrazy, które wcześniej mogły być podziwiane przez Majów książąt.

TRASY OBSZAR I MIEJSCA WYRÓŻNIONE
Spacerując po Palenque. Zaczyna się w miejscowości Palenque, gdzie można zjeść śniadanie w jednej z restauracji znajdujących się w centrum miasta, a następnie podjąć nr drogowego. 199, kierując się do San Cristobal de las Casas, który zabierze Cię do Parku Narodowego Agua Azul Wodospady, położony 55 km od Palenque, gdzie można podziwiać jeden z najpiękniejszych wodospadów w kraju, utworzone przez stronach rzeki Tulija. Tutaj możesz cieszyć się spacerem do obserwacji flory i fauny. 60 km później można dotrzeć Ocosingo, gdzie można wsiąść do drogi prowadzącej do strefy archeologicznej Tonina, w dawnej stolicy Majów, gdzie można podziwiać pozostałości świątyń i pałaców, które są połączone przez korytarzy i tuneli między ich Największe atrakcje to: mural sztukaterie o nazwie "Czterech wieku lub Suns" i Temple of Monster Ziemi, która zdaje się pochłaniać pole kamienia reprezentujących słońce.

Szlak kończy się w malowniczej miejscowości San Cristobal de las Casas, położony 207 km od Palenque wzdłuż drogi nr. 199, tam można znaleźć katedrę, w którym zachowały się ciekawe dzieła sztuki baroku i chodzić z brukowanych uliczek i dzielnic ozdobiony starych kolonialnych budynków, gdzie można kupić wszystkie rodzaje rzemiosł: piękne haftowania, koce, spódnice i kamizelki, m.in. textiles.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty