więcej o tej miejscowości

isla tiburón sonora jest jedną z gmin w stanie Sonora w Meksyku


jest jedną z gmin w stanie Sonora w Meksyku. Ma wysokość 1450 metrów nad poziomem morza. Można uzyskać obraz Shark Island w mapie satelitarnej za pomocą Google Maps.

Jej obszar 1208 km ².

Zwiedzanie Shark Wyspa

Punta Chueca
Plaże
Cerro San Miguel

Należy do stanu Sonora. W 1963 roku został do rezerwy krajowej. Przez tysiące lat ludzie żyli tu w plemienia Seri. Obecnie wyspa jest niezamieszkana. Żyć tutaj jak polowanie owca górska jest zabronione.Wyspa można dojechać z Punta Chueca i Bahia de Kino. Na Isla Tiburon są góry pochodzenia wulkanicznego.


Wyspa jest bezludna, z wyjątkiem wojskowych instalacji znajdującej się na wschodzie wyspy. Jest zarządzany jako ekologiczne rezerwy przez rząd Seri, w powiązaniu z rządem federalnym. W poprzednich wiekach, wyspa była zamieszkana przez trzy grupy ("zespoły") z Seri: a. Tahejöc Comcaac, heeno Comcaac i COII xiica roku Hast (częściowo) [3] Ta wyspa jest świętym miejscem dla Seri wieś ​​jako Seri traktować wyspę jako miejsce narodzin swego ludu.

Najbliższy społeczność jest Punta Chueca (Socáaix w języku Seri), gdzie można dotrzeć na wyspę. Ta wspólnota jest zamieszkana głównie przez rybaków i ludzi ludzi Seri.

Czy warto będzie potrzebował zarówno Wyspa Shark? Cóż, odpowiedź nie jest taka prosta. Pierwszy powinien być bardzo duch przygody i miłości natury jak to jest jeden z ostatnich miejsc nietkniętych Meksyku i które mogą ugasić pragnienie ekoturystyki.Czas trwania: 10 027,41 km2

Szerokość 30 ° 06'00'' - 24 ° 85'00'' N
Długość 112 ° 34'48'' - 06'00'' W 111 ºVer mapa más grande
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty