więcej o tej miejscowości

Jako część Lacandon, fauna jest bogata w gatunki wszystkich gatunków,

metzabok y naháJako część Lacandon, fauna jest bogata w gatunki wszystkich gatunków, gady, jak np. węża ocotera rzeki i nauyaca cincuate węża; ssaków, takich jak Flying Squirrel, dzika, nietoperze, pole jeleni, Coyote, Jaguar szop, Ocelot, jeżozwierz, perkusista, Ocelot i sarny kozy, ptaki, takie jak Harpii orły, tukany i tukan, ryby słodkowodne, płazy i wiele innych.

W rzeczywistości, w gminie są ważne obszary naturalne takie jak Rezerwat Biosfery Lacan-Tun, obszar ochrony flory i fauny-Kin Chan, pomnik przyrody Yaxchilan i biosfery Rezerwat Azules Montes, który jest częścią Biologiczny Korytarz Mezoameryki (MBC), którego obszar był sanktuarium pełne flory i fauny w czasie wielkich kultur Mezoameryki, zawierający w sobie dużą część powierzchni pod Metzabok ekologicznej ochrony i przyrody Naha, strony przed nami przy tej okazji
Naha i Metzabok są wspólnoty urodzone w dekadzie lat czterdziestych i są obszary nadające się do speleologicznych turystyki, bez wątpienia.

Co ciekawe, że południowa Lacandon, którzy żyją Lacanjá Chansaayab są kulturowo odmienne od północy i Naha Metzabok ponieważ jej rdzenni mieszkańcy są tak zwane "Lacandon Karaibów", którzy żyli w innych grupach jako rdzennej Tzeltal, Tzotzil, Tojolobanes, Chol i MAM, między innymi. Wiadomo, że oryginał Lacandon, którzy zamieszkiwali w dżungli Chiapas, wymarły w 1712 roku i obecnie nazywa patronimiczne są rzeczywiście Indianie ze stanu Campeche, związane bezpośrednio z Majów na Półwyspie Jukatan i wyraźnie zidentyfikowana jako Karaibów, które mają nic wspólnego z prawdziwym Lacandon który żył wiele lat temu, w ogromnej dżungli Lacandon.

Dojazd:

Naha i Metzabok znajdują się między gór wschodnich Chiapas w gminie Ocosingo, graniczy od północy z gminą Palenque, wschodu i południa przez Rzeczpospolitą Gwatemali, w południowo-zachodniej i północno Chilon Margaritas , Oxchuc, Altamirano i San Juan Cancuc, archeologicznym i jego otoczenie chroniony obszar.


Obszary te, Naha i Metzabok, zostały ustanowione jako chronionych obszarów przyrody przyczynić się do wykorzystania i ochrony zasobów naturalnych w regionie. Uważano, że chociaż obszar zawarte w dekretach jest stosunkowo małe obszary Naha i Metzabok mają niezwykłą ekologiczną znaczenie dla jej lagun, jego różnorodności biologicznej (wśród nich m.in. zagrożone lub zagrożone, jak curassow , harpia orzeł, quetzal i jaguar, oprócz, że obszar jest domem dla dwóch najstarszych i najbardziej tradycyjnych wspólnotach Lacandon.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty