więcej o tej miejscowości

Tlalpujahua jest pre-Hiszpanie ludzie, których korzenie w Nahuatl są "Tlalli". Ziemia i "Poxohuac

tlalpujahua

Tlalpujahua jest pre-Hiszpanie ludzie, których korzenie w Nahuatl są "Tlalli". Ziemia i "Poxohuac" gąbczasty lub wiotki rzeczą, na którą tłumaczy się jako "ziemię gąbczastej lub bzdurny." Pięknym i bogatym regionie w górach. Luksusowy drzwi Michoacan. Stare centrum górnicze wielki wpływ w szerokim regionie Środkowego Zachodu.

Chłodny i przyjemny klimat, mroźne zimy, obfite opady deszczu na stacji i słońca chwalebnego przez cały rok. Głębokie Błękitne niebo, czarny i biały gwiazda wieczoru. Temperaturach z zakresu od 6,1 do 22,7 ° C na wysokości 2580 metrów nad poziomem morza.

Architektura w Tlalpujahua jest adobe, drewno, dachówka kamieniołom i które są podstawą konstrukcji, zbudowany na wzgórzu, na którym stoją szczytowych głębokie okapy i ściany zgodne z ekologicznych i klimatycznych regionu. Domy wydają się być rozmieszczone na różnych poziomach, śladowych, które następuje po topografii. Mówi się, że tlalpujahuense architektura "jest rozsądne połączenie gór i górnicze miasto Valladolid i metropolitalnych wpływów".

Wśród jego architektonicznego piękna jest parafia Matki Boskiej Carmen, patrona miejsca, którego główny obraz ołtarzowy jest opanowana na adobe ścianie, było wszystko, co zostało zapisane od kaplicy zbudowanej na jego cześć na północy Tlapujahua , podczas gdy w 1937 roku, lawina błotna zniszczyła budynek. Ludzie wierzyli, że przetrwanie wizerunku był cud.

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty