więcej o tej miejscowości

Tihuatlán to miasto z głębokimi latynoskich korzeni, z odcieniem przybyciem hiszpański

tihuatlán
Z Nahuatl i Cihua-tlan, co oznacza "Miejsce kobiet", ale odniósł się do bogów.

Znajduje się w północnej części stanu na współrzędnych 18 ° 27 'szerokości geograficznej północnej i 96 ° 21' długości geograficznej zachodniej na wysokości 60 metrów nad poziomem morza. Jej północna granica i Tuxpan Temapache, na wschodnim Papantla, w Poza Rica i Cazones, południa i południowo-zachodniej Coatzintla ze stanem Puebla. Jej przybliżony północny odległość stolicy stanu, drogowy jest 316 km

Jej klimat jest ciepły-regularny, przy średniej temperaturze 22 ° C, obfite opady deszczu latem i wczesną jesienią.

Tihuatlán to miasto z głębokimi latynoskich korzeni, z odcieniem przybyciem hiszpański

To było wcześniej Hiszpanie ludzie z prowincji Tuxpan, na mocy dekretu z 16 października 1963 roku mieszkańcy Tihuatlán, wzrosła do rangi miasta.

To miasto składa się 358 osób, rozmieszczonych na obszarze 828.29 km ², reprezentujących 1,14% ogólnej stanie. Do roku 2005 miało 80.923 mieszkańców.

Znajduje się w północnej części stanu Veracruz, na współrzędnych 18 ° 27 'szerokości geograficznej północnej i 96 ° 21' długości geograficznej zachodniej na wysokości 60 metrów nad poziomem morza. Graniczy na północnym Temapache i Tuxpan, na wschód od Papantla, w Poza Rica i Cazones, na południu i południowym zachodzie Coatzintla ze stanu Puebla.

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty