więcej o tej miejscowości

Xcalak jest jednym z ostatnich zakątków dziewiczej z karaibskiej części Meksyku

xcalak quintana roo

Xcalak jest jednym z ostatnich zakątków dziewiczej z karaibskiej części Meksyku i położony na południe od Costa Maya. Drugim co do wielkości Wielkiej Rafy Koralowej na świecie jest tylko u wybrzeży Xcalak i jest także bardzo blisko do Banco Chinchorro, atol z Meksyku i rezerwy krajowej. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania. Również znajduje się 60 km na południe od Mahahual, Meksyku, głównym turystycznym.

Wcześniej przekazywane z miasta Chetumal przez prom, w chwili obecnej tylko komunikacja jest droga, która łączy go z Mahahual. Xcalak znajduje się w Canal de Zaragoza, kanał, który pozwala na komunikację z Chetumal Bay, na Morzu Karaibskim, nie przez wody terytorialne Belize. 15 km na południe jest Huach River, która również jest częścią ekologicznego parku Xcalak.

Obszar ten słynie z fantastycznej Fly Fishing, i jest świetnym do trollingu, ale niewielu ludzi ma zrobić. Wszystkie roku złapać sierra, makrela, tuńczyk, barakuda, Grouper, Lucjan i tarpon. Od kwietnia do czerwca jest dużo dorado, marlin i sailfish.


Xcalak jest wsią z 252 mieszkańcami na karaibskim wybrzeżu Meksyku, w stanie Quintana Roo i gminy Othon P. Blanco. Xcalak jest jednym z ostatnich zakątków dziewiczej z karaibskiej części Meksyku i położony na południe od Costa Maya.Drugim co do wielkości Wielkiej Rafy Koralowej na świecie jest tylko u wybrzeży Xcalak i jest także bardzo blisko do Banco Chinchorro, atol z Meksyku i rezerwy krajowej. Jest to doskonałe miejsce do nurkowania. Również znajduje się 60 km na południe od Mahahual, Meksyku, głównym turystycznym. Mahahual jest rozwijany dla przemysłu turystycznego.

Wcześniej przekazywane z miasta Chetumal przez prom, w chwili obecnej tylko komunikacja jest droga, która łączy go z Mahahual. Xcalak znajduje się w Canal de Zaragoza, kanał, który pozwala na komunikację z Chetumal Bay, na Morzu Karaibskim, nie przez wody terytorialne Belize. 15 km na północ od Xcalak jest Huach River, która jest częścią ekologicznego parku Xcalak.

Obszar ten słynie z fantastycznej Fly Fishing, i jest świetnym do trollingu, ale niewielu ludzi ma zrobić. Wszystkie roku złapać sierra, makrela, tuńczyk, barakuda, Grouper, Lucjan i tarpon. Od kwietnia do czerwca jest dużo dorado, marlin i sailfish.

Duża różnorodność roślin i zwierząt znajduje się w Xcalak, zarówno w środowisku morskim, jak w systemach naziemnych i laguny, aby ten niezapomniany krajobraz obszarze okna wyświetlania.

Xcalak jest doskonałym miejscem do nurkowania, nurkowanie, łowienie ryb, pływanie i po prostu odpocząć i zrelaksować się.

Odwiedź Xcalak Costa Maya na wezwanie, o to miejsce, którego szukasz, nieznanego raju z dróg szorstki, ale z nowej drogi i usług lotniczych z Cancun. Costa Maya ma najlepsze nurkowanie, snorkeling i rybackich, Quintana Roo, Meksyk i Karaiby może zaoferować
Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty