więcej o tej miejscowości

san pedro lagunillas znajduje się na następujące współrzędne skrajnych

san pedro lagunillas

przybrał nazwę "Ximochoque", które oznacza "miejsce gorzki tykwy". Hiszpański przybył na miejsce został przemianowany San Pedro Lagunillas na cześć pierwszego hrabiego Miravalle, Pedro Alonso Davalos i Uibarri Bracamonte, który dostarczył środków na budowę świątyni, a w odniesieniu do stawów jasne, które znajdują się na stronie.


Gmina San Pedro Lagunillas znajduje się na następujące współrzędne skrajnych: równoległe 20 º 59 'do 21 ° 20' szerokości geograficznej północnej i południka 104 ° 37 'do 104 ° 54' długości geograficznej zachodniej. Znajduje się w południowym stanie Nayarit i graniczy od północy i wschodu z gminą Santa Maria del Oro na południu z gminą Ahuacatlán i stanie Jalisco, a od zachodu z gminą Compostela.

Nayarit ma trzy jeziora z dużym zainteresowaniem i warte odwiedzenia: Santa María del Oro, San Pedro Lagunillas i Tepetiltic. Santa Maria del Oro jest najczęściej odwiedzanym przez Nayarit i Jalisco, ze względu na spokojne wody pozwalają na pływanie i sporty wodne w lecie i odbieranie strumieni wzgórz, które otaczają i wiele sezonowych strumieni deszczu. Ma półkolisty kształt o wymiarach 1,8 km długości i 1,3 km szerokości, o obwodzie 2550 km, jego wody są niebieskie, o stromym zboczu i zróżnicowane głębokości.
San Pedro Lagunillas znajduje się 53 km od miasta Tepic, podawane przez drogi płatne Chapalilla-Compostela. Znajduje się w prowincji neovolcanic osi, charakteryzuje się ogromne masy skał wulkanicznych różnego typu.

San Pedro Lagunillas jest dużym zamkniętym basenie, zajęte przez jeziora, które powstają, gdy lawy i innych materiałów zablokowany oryginalny drenaż. Zalew położony jest kilometr od populacji, znany również o tej samej nazwie i ma trzy longitudaproximada km, 1,75 km szerokości i średniej głębokości 15 metrów.

San Pedro strumień Lagunillas zawierające stałe woda płynąca do laguny. Blisko społeczności Ia Istnieją również trzy wody otworów: Artist and Old północ Dam wsi i które dostarczania wody do wsi, a trzeci jest Corral Kamień na zachód.


Nazwa gminy, a także nazwy siedziby powiatu.
Ludności spada od 1980 roku, kiedy to było 8308 mieszkańców.
Gmina San Pedro Lagunillas znajduje się na końcu następujące współrzędne: z równoległych 20 ° 59 'i 21 ° 20' szerokości geograficznej północnej i 104 ° południka od 37 'do 104 ° 54' długości geograficznej zachodniej. Znajduje się w południowym stanie Nayarit, i ograniczony od północy i wschodu gminie Santa Maria del Oro na południu Ahuacatlán municipalilty i stanie Jalisco, i na zachód przez miasto Compostela.
Prehiszpańskie nazwę "Ximochoque", co oznacza "Miejsce dzbany gorzkie." Wraz z przybyciem Hiszpanów, witryna została przemianowana na San Pedro Lagunillas na cześć pierwszego hrabiego Miravalle, Pedro Alonso Davalos i Uibarri Bracamonte, która dostarczyła środki na budowę kościoła i w odniesieniu do jeziorczystej wody znajduje się w regionie.
Większość miasta należy do strefy wulkanicznej. Głównym elewacje są "Cerro Grande" (2000 metrów), "Nipples Hill" (1760 metrów), "Cerro La Palma" (1740 metrów), "Hill Estiladero" (1600 metrów), "Wzgórze Dolly" (1580 metrów ) i wygasły wulkan "Tepetiltic" (1500 m).


on the road to Puerto Vallarta from Guadalajara, Jalisco, Mx.Laguna de Tepeltipic, Tepic Nayarit
Bajando del TepetilticEl Cerro Pelon de San Pedro LagunillasLa garza "no comprende" los métodos de los humanos.Laguna de San Pedro Lagunillas, Nayarit, MéxicoAgave Azul en tierras de El Conde
Compostela, NayaritCerro Grande desde el camino a Amado Nervo (El Conde)Carretera Guadalajara - TepicTemplo de San Pedro LagunillasVolcán Ceboruco - Ceboruco volcano
on the road to Puerto Vallarta from Guadalajara, Jalisco, Mx.On way to Guadalajara, Nayarit, Mx., building supply placeLaguna San Pedro Lagunillas, NayaritDentro del Tepetiltic.Vista Panoramica del Valle antes de llegar a San Pedro Lagunillas
Dicen que un gringo decía... "¡Estoy en el Edén!"AMBULANCIAS EN EL ACCIDENTE DE AUTOBUS en chapalilla nayaritLaguna de Tepiltipic, Tepic NayaritPhotos provided by Panoramio are under the copyright of their owners

http://www.panoramio.com/photo/15421693

http://www.panoramio.com/photo/1847031

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty