więcej o tej miejscowości

Guzmán ciudad to miasto w meksykańskim stanie Jalisco.

ciudad guzmán

Guzmán ciudad to miasto w meksykańskim stanie Jalisco. Położony 139 km na południe od Guadalajara, na wysokości 1.507 metrów nad poziomem morza.Według Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2010, w INEGI, liczyła 100.534mieszkańców.
Guzmán Miasto jest siedzibą powiatu gminy Zapotlán Wielkiego, o powierzchni295,29 km kwadratowych a gęstość zaludnienia 325,27 mieszkańców na kilometr kwadratowy. Przed hiszpańskim przybył, obszar ten był królestwa Zapotlán, który został zdobyty w 1526 roku.


Ciudad Guzman, Jalisco, przed Zapotlán El Grande, 19 stopni szerokości geograficznej północnej i 103 na zachód od Greenwich. Nie mniej niż skrzyżowaniuczterech głównych pasm górskich, Tigre na wschód, zachód cross-wulkanicznych,które są połączone w zboczu Sayula. Ten wulkan jest na wschód od Morelia, tysiącszczytów, Nevado de Toluca, Popocatepetl, Ixtaccihuatl, Puebla i aukcji na szczycieOrizaba, najwyższą górę w kraju.
Obecnie szeroko promowane ekoturystyka, jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc Nevado "Colima", który w miesiącach od grudnia do lutego jest pokryte śniegiem w jej górnej części. Także w sąsiedztwie są Park Ekologiczny "LasPeñas" z jego osobliwe kamienie "Los Compadres", oferuje wiele ważnych art rock,i można odwiedzić "Stary Młyn" i Zalewu Zapotlán, gdzie można uprawiać sporty wodne i można znaleźć bogactwo fauny i flory.Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Search + 2,000 destinations

Popularne posty