więcej o tej miejscowości

Copala charakteryzuje się tropikalnym klimacie ciepłego typu subhumidcieplejszych miesiącach kwiecień, maj

copala guerrero

To pochodzi z dwóch nahuatl głosy Copallitech Chapel-co tłumaczone na język hiszpański oznacza "Miejsce Copal" i szerzy się kopal.

Copala charakteryzuje się tropikalnym klimacie ciepłego typu subhumidcieplejszych miesiącach kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i sierpień, zwłaszcza, gdyjest mało opadów, najwyższa temperatura wynosi 36 ° C i niższej niż 26 º C, jestprzedstawione w miesiącach grudzień, styczeń i luty. Upały szczególnie w kwietniu, maju i czerwcu, wilgotny morskiej bryzy.Średnia roczna temperatura wynosi 27 º C.

Jego główne zasoby naturalne są jego flory i fauny jest bardzo zróżnicowany, a ichzasoby wodne, wśród których są rzek, strumieni i jezior, gmina również gleby są odpowiednie dla rozwoju rolnictwa i hodowli zwierząt, ale środki przede wszystkim zplaż i otwartego morza.

Ośrodki, które istnieją w gminie są Ventura Beach, Beach House i Lake Copala.

Należy do regionu Costa Chica, znajduje się na południowy wschód od stanuGuerrero, położonym na brzegu rzeki o tej samej nazwie i na Oceanie Spokojnym,na drodze Acapulco-Pinotepa Nacional, Oaxaca., 117 km od portu Acapulco

Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty