więcej o tej miejscowości

Oxtotitlan w stanie Guerrero, Meksyk

cueva de oxtotitlanOxtotitlan w stanie Guerrero, Meksyk, znana jest jego malowidła naskalne z późnego okresu Preclassic (800-500 pne), z których wiele wykazuje silne podobieństwa do sztuki Olmeków z Veracruz i Tabasco. Farby Oxtotitlán były badane przez dr David Grove w 1968 i 1969. Profesor Hector Leon Chilapa Acatlán i mieszkańców dostarczyły cennych informacji i pomocy w tym badaniu. Dr Grove szczegółowo opisane obrazy w kilku publikacjach w języku hiszpańskim i angielskim ("Guerrero malowidła Olmeków," Biuletyn 34:11-14 INAH, Meksyk, malowidła z Oxtotitlan, Acatlan, Guerrero, Badań Naukowych Nr serii . 23 INAH, Meksyk [1970], "Cave Paintings Olmeków: Discovery z Guerrero, Meksyk," Science 164:421-423 [1969] Obrazy Olmeków z Oxtotitlan Cave, Guerrero, Meksyk, Studia w prekolumbijskie Sztuki i Archeologii nr 6. Dumbarton Oaks, Washington, DC [1970]). Fotografie zamieszczone na tej stronie zostały wykonane przez dr Grove w 1968 i 1969 pokazują stan zachowania tych obrazów z tego okresu.

Oxtotitlan położony jest na wzgórzu, około 1 km. na wschód od miasta Acatlán i około 8 km. na północ od miasta Chilapa, Guerrero. Jaskinia składa się z dwóch jaskiń szerokie u podstawy ściany przepaści. Obrazy wystąpić w trzech obszarach: w jaskini, North Cave w Południowej i na klifie w obszarze między dwóch jaskiń (Grupa Centralna). Obrazy Północnej Cave (obrazy # 1a, b, c, d, e, 2-9) są zazwyczaj małe i wykonane do czarnego atramentu pigmentowego na ciemnoszary wapiennych ścianach jaskini, co sprawia, niektóre z nich są widoczne z trudem (np. farby # 4 i # 6). W przeciwieństwie do tego malowidła w jaskiniach na południu (Grupa A, A1, B2) są zwykle w czerwonej farbie i składają się głównie z prostych, geometrycznych wzorów. Trzon grupy składa się z dwóch dużych malowidła z wielokolorowe (C1, C2) w ścianie klifu. W 1969 roku dr Grove wziął zdjęcia z różnych fragmentów tekstylnych, które zostały znalezione w jaskini przez mieszkańców z Acatlán.
znajduje się około dwóch kilometrów na wschód od miasta Acatlan Chilapa Gmina Guerrero. ale jest ukryte przed oczami Acatlan przez niewielkim wzgórzu, na wzgórzu Kihehuetepec, położony na wschód od rzeki Atentli. Jaskinia znajduje się na szczycie skoczni dużej zwany informator powiedział Quetzaloxtoc Hill (nahuatl:. Quetzalli grocie, lub wśród pięknych jaskiń Jaskinia składa się z dwóch dużych jaskiń, z których każdy otworzy ustami 20 metrów szerokości, duży kanion.
Malowidła znajdują Oxtotitlan na zboczu wąwozu w wejście do jaskini, a pomiędzy dwie jaskinie. dla wygody, jaskinie, które zawierają różnego rodzaju malowidła zostały podzielone na Północ i Południe Cave Cave.
Mieszkańcy Acatlan ludzi nahuatl językiem, dzwonią do jaskini, Oxtotitlan (nahuatl: miejsce jaskinie).
Strona została zbadana w 1960 i 1970 przez Davida Grove. Jego prace zawierają szczegółowe zapisy archeologiczne, położony na wzgórzu Quiotepec, kilometr od miasta Acatlán.

Również rejestrowane fotograficznie Grove niektórych wyrobów włókienniczych, które były w posiadaniu mieszkańców Acatlán, który poinformował, że tkanki te zostały znalezione w jaskini 2
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty