więcej o tej miejscowości

Cuilapam Guerrero jest populacja stanu Oaxaca

cuilapam


Cuilapam Guerrero jest populacja stanu Oaxaca, położony w południowej części centralnej doliny tego podmiotu.

Jest to Mixtec miejscowości pochodzenia, więc na pierwszy nazwano Sahayuco, co oznacza, stóp wzgórza. Później przyjęła nazwę i AMPA Quayugol Cuilapam-Valle.Według różnych etymologii Cuilapam ma wiele znaczeń: "Miejsce to back", lub "wodę z powrotem", chociaż niektórzy autorzy przypisują nazwę na następujące pierwiastki: Cuitla, "brudu" i chleb ", w, na" oznacza "dump, gnoju" Guerrero, ponieważ w tym miejscu został zastrzelony bohater Vicente Guerrero, w roku 1831.
Cuilapam Temple of Guerrero, znany także jako Zakon Świętego Jakuba, to majestatyczne dzieło architektoniczne, które rozpoczęto w 1559 roku i nigdy nie został ukończony. Planowano, aby przyciągnąć jak największą liczbę miejscowych ludzi, którzy nawrócili się na katolicyzm, gigantycznych rozmiarów, że eksponaty sugerują, że po ukończeniu można było najlepszym i najpiękniejszym zabytkiem kolonialnej Ameryce hiszpańskiej. Najlepszy Otwórz kaplica, kościół niedokończonych bazyliki i Ex-Convento. Jednym z najbardziej reprezentatywnych budynków z czasów kolonialnych stanu Oaxaca. Mieszkańcy Guerrero Cuilapam jest 10 km od stolicy. Oto gen. Vicente Guerrero strzał 14 lutego 1831.
Ex-klasztor Cuilapam

Kościół Dominikanów i byłego klasztoru Guerrero Cuilapam pojawiają się w oddali, twierdzy z widokiem na dolinę, w której się znajduje. Został zbudowany na niewielkim wzgórzu z przepięknym widokiem. Grube mury z zielonego kamienia i skały rzeki milczeć wiele historii spotkanie różnych kultur: hiszpański, laMixteca i Zapoteków. Dzisiaj dawnego klasztoru to ciche miejsce, gdzie ślady produkowane echa w korytarzach i komorach ale łatwo sobie wyobrazić miejsce pełne ruchu braci dominikanów, spacery, modląc się, głosząc, studiujących lub odrabiania lekcji w dniu, .
Istnieją malowidła, głównie w czerni i bieli od wewnątrz mury dawnego klasztoru. Są też obrazy na drugim piętrze leczy które niestety są w większości utraconych przez działanie czasu. Narodowy Instytut Antropologii i Historii INAH posiada wiele pokoi na drugim piętrze i pracowniach konserwatorskichVer mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty