więcej o tej miejscowości

Dainzú jest stanowiskiem archeologicznym z Zapotec kultury

dainzu


Jej nazwa pochodzi od Zapotec słowa "danni", które oznacza góra lub wzgórza i "zu" Cactus, więc Dainzú oznacza "Cactus Hill". Obszar ten został zbadany w 1965 roku przez archeologa Ignacio Bernal, którzy znaleźli dowody okupacji w roku 750 a.C. d. 1,000 lat C, najbardziej interesująca jest galeria płaskorzeźby w kamieniu, reprezentujących graczy w baseball w brutalnych działań, z kostiumami prehiszpańskie, a także prezentacja czterech Gods of Fire prawdopodobne.Dainzú jest stanowiskiem archeologicznym z Zapotec kultury, położony jest we wschodniej ramienia Centralnej Doliny Oaxaca, 19 km na południowy-wschód od miasta Oaxaca, stolicy meksykańskiego stanu Oaxaca. Jest to starożytne miasto Monte Alban, którego współczesny kwitnienia poprzedzone powstania metropolii Doliny. Zostało założone w VII wieku C. i nadal zamieszkane aż do końca okresu Preclassic Mezoameryki (III wne). Pierwszy formalny wykopaliska archeologiczne prowadzone przez Ignacio Bernal.1 2

Archeologicznych
Dainzú Archaeological Zone

Styl architektoniczny z tej strony jest ważne ze względu na unikatowe obiekty, które odróżniają go od innych w Dolinie Oaxaca, odzwierciedlają one wysokiej jakości artystycznej i w dolnym pokładzie budowlane, które zostały ukształtowane płaskorzeźby galerii reprezentują graczy piłkę.

Podczas swojej społeczności miejskich Dainzú funkcjonował jako drugi w rankingu ekonomicznych, politycznych i religijnych. Głównym zajęciem odpowiada na okres przejściowy, zwany II-IIIa, około 250 do 350 AD.

Dainzú ładować zbudowany na wzgórzu, prawdopodobnie ze względów estetycznych oryginalnym wejście było od strony rzeki do końca zachód. Zawody miały długą sekwencję od 600 pne do 1200 AD, choć istnieje możliwość, jako materiałów archeologicznych wynika, że ​​obszar ten został zajęty przed Monte Alban, blask Dainzú, nastąpił między 600 rpne do 200 naszej ery według danych z skanowania.

Stanowisko archeologiczne znajduje się Dainzú w pobliżu dopływu Rio Salado, w dolinie Tlacolula, 4 chociaż niektóre tarasy i petroglifów rysowane na skałach w pobliżu wzgórza

miasta Dainzu (Roadrunner) znajduje się w gminie Santiago Matatlán (stan Oaxaca). Ma 23 mieszkańców. Dainzu (Roadrunner) jest 1710 metrów nad poziomem morza.


Ver mapa más grande

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty