więcej o tej miejscowości

Jiutepec jest jedną z gmin, w których meksykańskiego stanu Morelos.

jiutepecJiutepec jest jedną z gmin, w których meksykańskiego stanu Morelos. Nazwa "Jiutepec" to hiszpańska wersja starej nazwy w języku nahuatl ludności: Xiuhtepetl.

W związku z tym gminy historyk Don Luis Villarreal Gurza i mówi nam, że nazwa Xiuhtepec, składa się z trzech słów, które składają się na system używany przez rdzennych mieszkańców, którzy mówią tym językiem, ma następującą strukturę:

"Xiuh" z Xihuitl, słowo ma kilka znaczeń w zależności od elementów wzrokowo i słuchowo, z tą kombinacją. Na przykład, może być turkus, trawa, trawa, niebieski i rok i kamieni szlachetnych.

"Tepe", która oznacza podjęcie tepetl wzgórza. "C", które jest opóźnienie, które jest używane jako sufiks w nahuatl rzeczowniki w Tl, dwie ostatnie litery są zamieniane na litery C, co oznacza "W" i Tepec, czyli "na wzgórzu". Kiedy nahuatl słowo tepe (wzgórza) kończy się w tl (np. Popocatepetl) nie nadaje się do zamieszkania. Po zakończeniu w c nadaje się do zamieszkania (ahem Chapultepec.

Dlatego słowo Xiuhtepec lub środków Xiuhtepetl: Na wzgórzach z kamieni szlachetnych.

Glif pozwala nam obserwować "hill" i na górze idei "perełki"


Jiutepec jest jedną z 33 gmin, które tworzą państwo Morelos, geograficznie znajduje się między szerokości geograficznej 18 ° 53 'szerokości geograficznej północnej i 99 ° 10' długości geograficznej zachodniej od Greenwich, na wysokości 1350 metrów nad poziomem morza wt

Ma powierzchnię 70,45 km kwadratowych, co stanowi 1,42% ogólnej powierzchni kraju.

Ogranicza od północy z gmin Tepoztlan i Cuernavaca, na południe z gmin Emiliano Zapata i Temixco, na wschodzie gminy Yautepec i na zachód do Cuernavaca i Temixco.


Jiutepec celował w państwo i jedną z gmin, lepsza pogoda, tak bardzo, że pozostaje w ciągłym rozwoju, w szczególności mieszkaniowych. Wyraźnym przykładem jest budowa La Hacienda de Cortes, nakazał zbudowany przez hiszpańskiego konkwistadora Hernán Cortés w czasie podboju, sporadycznie używane jako miejsce odpoczynku.

Znajduje się między równoleżnikami 18 ° 53 'szerokości geograficznej północnej i 99 ° 10' długości geograficznej zachodniej od południka Greenwich na wysokości 1350 metrów nad poziomem morza.
Jiutepec to miasto kontrastów, od zabytkowych budynków z XVI wieku do najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Civac, przemysłowym mieście Cuernavaca Valley, domem dla ponad 130 farmaceutycznych, samochody, itp..


W centrum populacji byłego klasztoru St James, wspaniałym budynku z XVI wieku z atrium, które zaprasza do swojej świątyni medytacji jest piękny barokowy ołtarz niedawno odrestaurowany przez INAH pracowników, w klasztorze Można podziwiać pozostałości malowideł ściennych z XVI wieku.

Spacery wokół podstawy populacji w godzinach wieczornych lub odwiedzić spa ejido "Źródła" zimnej wody z produktów topienia wulkanu Popocatepetl i tylko pięć minut od centrum, są jeszcze inne opcje w tym miejscu.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty