więcej o tej miejscowości

Jaskinie Loltún na Półwyspie Jukatan, na południe od Oxkutzcab.

Jaskinie Loltún na Półwyspie Jukatan, na południe od Oxkutzcab. Jaskinia zawieraobrazy nadana Maya z późnego okresu Preclassic lub więcej. Nazwa Signifuca coś takiego jak "Kamienny Kwiat" ("Lol-Tun") w Maya.


Znajduje się 110 km na południowy zachód od Merida, w odległości 10 km. Na południe od miasta Oxkutzcab.

Jaskinia ta jest jednym z największych w całej Meksyku, zgodnie ze długotrwałebadanie więcej niż dwóch kilometrów. W Loltún dowodów potwierdzających ludzkiejpracy, takich jak kości bizonów odzyskane z mamuta, kotów i koni jest nadalplehistocénico. Na ścianach można obserwować naturalne formacje i obrazy, ręcznie malowane z reprezentacjami techniki negatywne ludzkie twarze malowanena ścianach, oświadczenia rzeźbiarskich przedstawień zwierząt i figur geometrycznych. niektóre narzędzia zostały odzyskane.
Maya również jaskini schronienie i usunąć gliny używane do tworzenia naczynia.Podczas zwiedzania można odwiedzić galerie i naturalnych formacji znany lokalnie jako "muzyczny kolumny, kopuły znana jako Katedra, jaltunes Grand Canyon, kukurydza kolby, obrazy dziecko strony czarny, czwartego stalaktytów i rowy".Znaleziono również szczątki wymarłych zwierząt i roślinności mamuta inaczej niż dziś.Loltún pracy sięga ponad 10.000 lat i służy jako schronienie dla kasty wojny.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Search + 2,000 destinations

Popularne posty